تاکید مجدد بلینکن بر حمایت آمریکا از اسرائیل و ضرورت برقراری آتش‌بس بشردوستانه در غزه

جنبش «حماس» ایالات متحده آمریکا را در ارتباط با حملات روز جمعه دوازدهم آبان اسرائیل به بیمارستان‌ها در نوار غزه، که همزمان با سفر بلینکن انجام شده است، مسئول دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، در سفر به اسرائیل تصریح کرد که ایالات متحده معتقد است آتش‌بس بشردوستانه می‌تواند مکانیسمی حیاتی برای محافظت از غیرنظامیان فراهم کرده و در عین حال به اسرائیل امکان دهد تا حماس را شکست دهد.

در همین راستا وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که گفت‌وگوهای وی با رهبران اسرائیل در دیدارهای روز جمعه 12 آبان، با محوریت موضوع مهم آتش‌بس بشردوستانه انجام می‌شود.

بلینکن در سفر خود به اسرائیل، تلاش دارد به منظور بهبود اوضاع انسانی فاجعه‌بار در غزه، با اعمال فشارهایی بر مقامات تل‌آویو آنها را به برقراری آتش‌بس موقت و حفاظت از جان غیرنظامیان در غزه متقاعد و ملزم سازد.

آنتونی بلینکن، جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران در تل‌آویو افزود که آتش‌بس بشردوستانه علاوه بر کمک‌‌رسانی بیشتر به غزه و به کشورها امکان می‌دهد تا برای آزادی گروگان‌ها رایزنی و تلاش کنند، او همچنین گفت که جزئیات دقیقی هنوز مشخص نیست.

وی در ادامه گفت: با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل درباره موضوع «آتش بس بشردوستانه» در جنگ غزه گفت‌وگو کرده است.

بلینکن همچنین به خبرنگاران تصریح کرد: «ما معتقدیم که همه این تلاش‌ها از طریق آتش‌بس بشردوستانه و از طریق ترتیباتی که امنیت را برای غیرنظامیان افزایش می‌دهد و امکان ارسال کمک‌های بشردوستانه را به طور مؤثر و پایدارتر فراهم می‌کند، تسهیل خواهد شد.»

او در بخشی دیگری از اظهارات خود نیز مجددا تاکید کرد که اسرائیل «حق و وظیفه» دارد تا از خود دفاع کند.

وزیر خارجه آمریکا در جریان دیدار خود با اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل در تل‌آویو به خبرنگاران گفت: «اسرائیل نه تنها این حق را دارد، بلکه وظیفه دارد از خود دفاع و اطمینان حاصل کند که هفتم اکتبر دیگری تکرار نخواهد شد.»

از سویی و همزمان با تلاش‌های وزیر خارجه آمریکا در تل‌‌آویو برای برقراری آتش‌بس موقت انسان‌دوستانه در غزه، جنگنده‌های اسرائیلی در چند مرحله مناطق مسکونی در اطراف مدارس «انروا» و تاسیسات بیمارستانی از جمله بیمارستان‌های «قدس» و «اندونزی» را در نوار غزه بمباران کردند.

در همین راستا جنبش «حماس» ایالات متحده آمریکا را در ارتباط با حملات روز جمعه دوازدهم آبان اسرائیل به بیمارستان‌ها در نوار غزه، که همزمان با سفر بلینکن انجام شده است، مسئول دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید