تاکید اسرائیل بر تداوم جنگ به‌رغم خسارت‌های سنگین و تشدید تنش با جنوب لبنان

سخنگوی ارتش اسرائیل با اعلام محاصره همه‌جانبه شهر غزه، تاکید کرد که از راه‌های زمینی، هوایی و دریایی به‌دفاع از مرزهای شمالی اسرائیل نیز ادامه می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل پنج‌شنبه یازدهم آبان ضمن اشاره به یورش نیروهای ارتش اسرائیل به غزه در چارچوب عملیات نظامی برای نابودی گروه حماس، تاکید کرد که اسرائیل به‌رغم دشواری‌ها و متحمل شدن خسارت‌های سنگین از تحقق اهداف جنگ عقب‌نشینی نخواهد کرد.

نتانیاهو همچنین در بیانیه‌ای که از سوی دفتر نخست‌وزیری منتشر شده افزود:«ما در اوج جنگ هستیم. پیروزی‌های چشمگیری محقق کردیم و تا اطراف شهر غزه پیشروری کردیم و پیشروی می‌کنیم. خسارت‌های زیادی در میان نیروهای خود متحمل شدیم اما برای تحقق اهداف جنگ مصمم هستیم».

از سوی دیگر دانیال هگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل نیز پنج‌شنبه محاصره کامل شهر غزه از همه طرف را اعلام کرد.

هگاری با اعلام محاصره شهر غزه، هدف از چنین اقدام نیروهای ارتش اسرائیل را در ادامه عملیات نظامی برای نابودی جنبش حماس اعلام کرد.

انهدام 6 تانک اسرائیلی

از سویی گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش حماس پنج‌شنبه با نشر ویدیویی از حمله از نزدیک نیروهای خود به تانک‌های اسرائیلی خبر داد.

ابوعبیده، سخنگوی القسام با بیان این‌که «غزه به نفرینی برای اسرائیل» تبدیل خواهد شد، از انهدام یک گردان از نیروهای اسرائیلی و منهدم کردن 6 تانک، 2 نفربر زرهی و یک بولدوزر طی درگیری‌ روز پنج‌شنبه با ارتش اسرائیل در نوار غزه خبر داد.

ارتش اسرائیل پنج‌شنبه در بیست‌وهفتمین روز جنگ غزه در حالی با ادامه بمباران و رویارویی با نیروهای حماس درگیر شده که بنا به اعلام وزارت بهداشت فلسطین تعداد کشته شدگان حملات و بمباران اسرائیل در نوار غزه به بیش از 9 هزار نفر افزایش یافته است.

پیش از آن نیز سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که نظامیان اسرائیلی در پیشروی درون شهر غزه با مسلحان حماس به طور «رو در رو» درگیر شده و تبادل آتش سنگینی میان دو طرف جنگ ادامه داشت.

در ادامه بمباران، جنگنده‌های اسرائیل پنج‌شنبه برای دومین بار طی هفته جاری اردوگاه پناهجویان فلسطینی در نزدیکی گذرگاه رفح در مرز با مصر را بمباران کردند.

حمله موشکی حماس از جنوب لبنان

نیروهای «حماس» شامگاه پنج‌شنبه از خاک لبنان با 12 موشک به شهرک «کریات شمونه» در شمال اسرائیل حمله کردند.

حمله گروه‌های فلسطینی به شهرک کریات شمونه در شمال اسرائيل که جنبش حماس مسئولیت آن را بر عهده گرفت به وقوع آتش‌سوزی و ویرانی گسترده‌ای منجر شد.

در پاسخ به آن اسرائیل حزب‌الله را در ارتباط با حملات از جنوب لبنان مسئول دانسته و طی حملات همزمان هوایی و توپخانه‌ای مواضع، سایت‌ها، انبارها، سکوهای پرتاب موشک و زیرساخت‌های این گروه شبه‌نظامی را در خاک لبنان هدف قرار داد.

در ادامه تشدید تنش‌های در جبهه شمالی، یک مقام مسئول در حزب‌الله لبنان شامگاه پنج‌شنبه اعلام کرد به‌طور همزمان به 19 سایت اسرائیلی در امتداد مرز با لبنان حمله کرده است.
در همین راستا خبرگزاری لبنان شمار کشته‌شدگان بر اثر بمباران اسرائیل در شامگاه پنج‌شنبه علیه مناطق مرزی جنوب لبنان را 5 نفر اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید