بلینکن در تل‌آویو: درباره رساندن کمک‌ها به غزه گفت‌وگو خواهم کرد

انتظار می‌رود که بلینکن ضمن تاکید مجدد بر حمایت کشورش از اسرائیل، همه طرف‌های ذی‌ربط را برای تخلیه تمامی اتباع آمریکایی‌ از غزه و همچنین آزادی اسیران خارجی نزد حماس، زیر فشار بگذارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، پس از ورود به تل‌آویو تاکید کرد که با مقامات اسرائیلی درباره تلاش‌های کشورش به منظور ارسال کمک‌های بشردوستانه برای غیرنظامیان غزه و حق اسرائیل در دفاع از خود، گفت‌وگو خواهد کرد.

بلینکن جمعه 12 آبان از طریق حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس» افزود که با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر و اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل دیدار خواهد داشت.

Advertisement

از سویی وزارت خارجه اردن، پنج‌شنبه اعلام کرد که ایمن الصفدی، وزیر خارجه، شنبه (فردا) در امان با بلینکن دیدار خواهد کرد تا بر لزوم توقف جنگ اسرائیل علیه غزه، تاکید کند.

بلینکن اعلام کرد که در سفر خود به اسرائیل، با توجه به هشدارها در مورد افزایش شمار کشته‌ها و مجروحان در نتیجه بمباران‌های اسرائیل درغزه، درباره «اقدامات ملموس» برای کاهش آسیب به غیرنظامیان در غزه، صحبت خواهد کرد.

وقفه در عملیات

به گفته یک مقام کاخ سفید، بلینکن از دولت اسرائیل خواهد خواست با موافقت با اجرای یک سری وقفه‌های کوتاه در عملیات نظامی در غزه، امکان آزادی ایمن گروگان‌ها و توزیع کمک‌های بشردوستانه را فراهم کند.

با آغاز عملیات زمینی اسرائیل، نگرانی‌ها در مورد این که آیا تل‌آویو، استراتژی خروج یا طرحی برای مرحله بعدی تدوین کرده، افزایش یافته است.

واشینگتن در حال مذاکره با اسرائیل و دیگر کشورهای منطقه در مورد چگونگی مدیریت سرزمین‌های فلسطینی در صورت پیروزی اسرائیل در عرصه جنگ است، اما هنوز طرح روشنی متبلور نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید