بازگشت 7 هزار کارگر بازداشت‌شده فلسطینی شاغل در اسرائیل به غزه

بنا به گزارش‌های رسمی‌ بیش از 18 هزار و 500 کارگر فلسطینی ساکن در غزه مجوز کار در اسرائیل را دارا هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اسرائیل، جمعه 12 آبان اعلام کرد، 7 هزار کارگر فلسطینی که از آغاز جنگ در غزه اجازه خروج به آنها داده نمی‌شد از طریق گذرگاه «کرم ابوسالم» به غزه باز گشتند.

دولت اسرائیل، شامگاه پنج‌شنبه اطلاع داد همه کارگران فلسطینی که در نتیجه جنگ کنونی غزه امکان بازگشت آنها به این منطقه ممکن نبود را به غزه باز خواهد گرداند.

شورای امنیت اسرائیل که شامل شماری از وزرای کابینه است، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که «کارگران اهل غزه که در آغاز جنگ در اسرائیل بودند، به این منطقه باز خواهند گشت.»

اطلاعیه افزود: «اسرائیل همه روابط خود با غزه را قطع می‌کند و از این به بعد هیچ کارگری از این منطقه وارد اسرائیل نخواهد شد.»

بنا به گزارش مرکز هماهنگی دولت اسرائیل در سرزمین‌های فلسطینی، بیش از 18 هزار و 500 کارگر فلسطینی ساکن در غزه مجوز کار در اسرائیل را دارا هستند.

این مرکز در آغاز جنگ کنونی، آمار دقیقی از تعداد کارگران فلسطینی حاضر در اسرائیل در اختیار نداشت.

رسانه‌های اسرائیلی در آن زمان وجود 4 هزار کارگر از غزه را در اسرائیل پیش‌بینی کردند.

به گزارش وزارت بهداشت حماس در غزه، از آغاز جنگ دست‌کم 9061 فلسطینی از جمله 3760 کودک در جریان حملات هوایی گسترده اسرائیل به نوار غزه کشته شده‌اند.

حمله غافلگیرکننده حماس در هفتم اکتبر، به کشته‌شدن 1400 اسرائیلی منجر شد و دست‌کم 240 نفر هم به اسارت نیروهای حماس درآمدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید