ادامه بمباران شدید مرکز غزه توسط اسرائیل؛ هشدار درباره قطع برق بیمارستان الشفاء

گردان‌های القسام اعلام کرد که 4 سرباز اسرائیلی را در غرب بیت لاهیا کشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

غزه، جمعه 12 آبان برای بیست هشتمین روز متوالی شاهد بمباران و گلوله‌باران شدید ارتش اسرائیل از زمین و هوا و دریا بود که به افزایش شمار کشته‌شدگان در این منطقه منجر شد.

منابع «العربیه» اشاره کردند که از ساعات اولیه بامداد جمعه، اردوگاه «المغازی» و منطقه «النصر» در مرکز نوار غزه شاهد بمباران شدید اسرائیل بود و ساختمان‌های مسکونی در منطقه «تل الهوا» نیز مورد حملات هوایی قرار گرفت.

مدیر بیمارستان الشفاء در غزه نیز اعلام کرد که به‌دلیل کاهش شدید سوخت، ژنراتور اصلی بیمارستان متوقف شد و برق برخی قسمت‌های بیمارستان نیز قطع شده است.

این مسئول از جنگزدگان پناه‌گرفته در بیمارستان الشفاء و بیماران خواست در مصرف برق و آب حساسیت به خرج دهند و خواهان ارسال سوخت به بیمارستان‌های غزه توسط جامعه جهانی شد.

ارتش اسرائیل همچنین بمباران اردوگاه «البریج» در غزه را از سر گرفت و همزمان اعلام کرد، چهار سرباز دیگر ارتش در جریان حمله زمینی به غزه کشته شدند که در مجموع شمار سربازان کشته‌شده ارتش اسرائیل به 23 نفر افزایش یافت.

گردان‌های القسام، شاخه نظامی گروه حماس هم اعلام کرد که 4 سرباز اسرائیلی را در غرب بیت لاهیا کشته است.

در همین رابطه، وزارت بهداشت غزه از کشته‌شدن 9061 فلسطینی و زخمی‌شدن دست‌کم 32 هزار نفر از آغاز حملات اسرائیل به این منطقه خبر داد.

سازمان یونیسف هم اعلام کرد که در نتیجه بمباران و گلوله‌باران ارتش اسرائیل، غزه به گورستان کودکان تبدیل شده است.

ارتش اسرائیل هم شامگاه پنج‌شنبه از محاصره کامل شهر غزه، چند روز پس از حمله زمینی به این منطقه خبر داد.

همزمان، گردان‌های القسام تهدید کرد که غزه به «قتلگاه تاریخی» اسرائیل تبدیل خواهد شد و سربازان اسرائیلی در «کیسه‌های سیاه» به خانه باز خواهند گشت.

از سویی، جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، پنج‌شنبه اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده خواستار آتش‌بس انسانی «کوتاه‌مدت و موقت» میان اسرائیل و حماس شده است.

کربی توضیح داد که این آتش‌بس برای انجام یک یا حداکثر دو هدف کاملا مشخص، مانند ارسال کمک‌های بشردوستانه یا خروج برخی افراد از غزه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید