پزشکان بدون مرز: بیش از 20 هزار زخمی همچنان در نوار غزه هستند

سازمان ملل و بسیاری از سازمان‌های غیردولتی بشر دوستانه پیش از این نسبت به وضعیت فاجعه‌بار انسانی در منطقه کوچک نوار غزه که جمعیتی بالغ بر 2.4 میلیون نفر دارد، هشدار داده بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پزشکان بدون مرز پس از انتقال اولین گروه از مجروحان و بیماران در نوار غزه که چهارشنبه 10 آبان از طریق گذرگاه رفح به مصر انجام شد، اعلام کرد که بیش از 20 هزار مجروح همچنان در نوار غزه هستند.

این سازمان بشردوستانه در بیانیه‌ای اعلام کرد، بیش از 20 هزار مجروح همچنان در غزه هستند که به دلیل محاصره و بمباران مداوم این منطقه توسط ارتش اسرائیل، دسترسی محدود به مراقبت‌های بهداشتی دارند.

سازمان پزشکان بدون مرز گفت که 22 کارمند بین‌المللی خود توانسته‌اند غزه را ترک کنند و خواستار اجازه خروج تعداد بیشتری از نیروهای خود از غزه شد.

این سازمان در بیانیه خود اعلام کرد: «کسانی که می خواهند غزه را ترک کنند باید بدون تاخیر اضافی و بدون لطمه‌ای به حق بازگشت مجدد به غزه، اجازه خروج داده شود».

سازمان پزشکان بدون مرز همچنان خواستار برقراری آتش‌بس فوری در نوار غزه شد.

به گفته یک مقام مصری، روز چهارشنبه 76 فلسطینی زخمی و 335 خارجی و دوتابعیتی در جریان اولین عملیات تخلیه که از زمان آغاز جنگ بین اسرائیل و حماس در 7 اکتبر انجام شد، توانستند نوار غزه را ترک کنند.

سازمان ملل و بسیاری از سازمان‌های غیردولتی بشر دوستانه پیش از این نسبت به وضعیت فاجعه‌بار انسانی در منطقه کوچک نوار غزه که جمعیتی بالغ بر 2.4 میلیون نفر دارد، هشدار داده بودند.

به گفته مقامات اسرائیلی روز چهارشنبه 61 کامیون کمک‌های بشردوستانه وارد نوار غزه شدند.

پزشکان بدون مرز در بیانیه خود اعلام کرد: «بیمارستان‌های غزه بیش از حد شلوغ هستند و سیستم بهداشتی در خطر فروپاشی کامل قرار دارد به همین دلیل تجهیزات ضروری پزشکی و کارکنان بشردوستانه باید اجازه ورود به غزه را داشته باشند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید