دیدار وزیر دفاع سعودی و بلینکن؛ کاهش تنش‌ها در منطقه محور گفت‌وگو‌ها

وزارت دفاع آمریکا چهارشنبه اعلام کرد که وزرای دفاع ایالات متحده و سعودی به‌منظور جلوگیری از تشدید تنش‌ها در منطقه همکاری می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده خالد بن سلمان، وزیر دفاع سعودی با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا همکاری و هماهنگی مشترک برای کاهش تنش‌ها در منطقه را بررسی کردند.

در این دیدار که شامگاه چهارشنبه 10 آبان در ساختمان وزارت خارجه آمریکا در واشینگتن انجام شد، دو مقام ارشد درباره گسترش روابط استراتژیک سعودی و آمریکا نیز بحث و تبادل نظر کردند.

دو وزیر همچنین راه‌های همکاری دوجانبه با هدف تقویت امنیت و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد بررسی قرار دادند.

دیدار با آستین

پیش از این، وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» چهارشنبه اعلام کرد که وزرای دفاع ایالات متحده و سعودی به‌منظور جلوگیری از تشدید تنش‌ها در منطقه همکاری می‌کنند.

بنا به اعلام پنتاگون، «لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا بر نقش محوری سعودی در حفظ امنیت و ثبات منطقه تاکید کرد».

وزارت دفاع آمریکا همچنین تاکید کرد که وزرای دفاع آمریکا و سعودی در راستای جلوگیری از تشدید تنش‌ها در منطقه، بر تقویت یکپارچگی نظامی با سعودی جهت مقابله با تهدیدات در منطقه توافق کردند.

از زمان حمله غافلگیرکننده گروه حماس در هفتم اکتبر به شهرها و شهرک‌های اسرائیلی اطراف غزه، تنش‌ها در منطقه به‌طور بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است.

پس از این که حزب‌الله لبنان و دیگر گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران در عراق، سوریه و یمن از احتمال مداخله در جنگ غزه خبر دادند، مصر نسبت به گسترش جنگ در منطقه و خارج‌شدن شرایط از کنترل هشدار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید