مصر از آمادگی برای پذیرش 7000 شهروند خارجی از غزه خبر داد

شهروندانی از کشورهای استرالیا، اتریش، بلغارستان، چک، فنلاند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، اردن، بریتانیا و آمریکا روز گذشته از غزه به مصر انتقال یافتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه مصر، پنج‌شنبه 11 آبان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نهادهای ذی‌ربط این کشور آماده پذیرش و تخلیه 7000 شهروند از 60 کشور جهان از غزه هستند.

این اطلاعیه افزوده است که نهادهای مسئول مصری همه اقدامات لازم برای انتقال این شهروندان خارجی از گذرگاه مرزی رفح را انجام داده‌اند.

طبق توافق میان مصر، اسرائیل و گروه حماس حدود 320 شهروند خارجی و شماری از زخمی‌های ساکن در غزه روز چهارشنبه به مصر منتقل شدند و پیش‌بینی می‌شود این روند امروز نیز ادامه یابد.

شهروندانی از کشورهای استرالیا، اتریش، بلغارستان، چک، فنلاند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، اردن، بریتانیا و آمریکا روز گذشته از غزه به مصر انتقال یافتند.

همزمان، اسرائیل به حملات هوایی، زمینی و دریایی به نوار غزه ادامه داد.

وزارت بهداشت گروه حماس در غزه اعلام کرد که از هفتم اکتبر تاکنون 8796 فلسطینی از جمله 3648 کودک در جریان حملات اسرائیل کشته شدند.

در همین رابطه، سازمان پزشکان بدون مرز در بیانیه‌ای اطلاع داد که به‌رغم انتقال روز گذشته شماری از زخمی‌ها از غزه به مصر، هم اکنون بیش از 20 هزار زخمی دیگر در این منطقه وجود دارد.

این بیانیه تاکید کرده است که «کماکان 20 هزار زخمی فلسطینی در غزه بوده و به‌دلیل محاصره و بمباران مستمر این منطقه، با کمبود دارو مواجه هستند.»

بیانیه مذکور همچنین از خروج 22 نفر از پرسنل سازمان پزشکان بدون مرز از غزه خبر داد و خواستار تسهیل خروج ساکنان غزه از منطقه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید