حوثی‌ها: به هدف قرار دادن اسرائیل با موشک و پهپاد ادامه خواهیم داد

ارتش اسرائیل از رهگیری یک پهپاد بر فراز فرودگاه رامون در ایلات خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان حوثی در واکنش به بمباران مستمر نوار غزه که از هفتم اکتبر گذشته آغاز شد، از پرتاب مجموعه‌ بزرگی از پهپادها طی ساعات گذشته به چندین هدف در اسرائیل خبر دادند.

یحیی سریع، سخنگوی حوثی‌ها، شامگاه چهارشنبه 10 آبان در حساب کاربری خود در «ایکس» گفت: «به هدف قرار دادن اسرائیل با موشک‌ها و پهپادها تا توقف حمله اسرائیل به غزه ادامه خواهیم داد».

یک هدف نزدیک به ایلات

ارتش اسرائیل اوایل امروز اعلام کرد، یک پهپاد که در حال نزدیک شدن به شهر ایلات بود را شناسایی کرده است اما در بیانیه دیگری گفت که نیروهای این کشور یک پهپاد را بر فراز فرودگاه رامون در ایلات رهگیری کردند.

از سوی دیگر، یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها، مسئولیت این گروه برای پرتاب مجموعه‌ای از موشک‌ها و پهپادها به سوی اسرائیل را به عهده گرفت.

یحیی سریع سخنگوی نظامی حوثی‌ها
یحیی سریع سخنگوی نظامی حوثی‌ها

سخنگوی حوثی‌ها با تهدید تل‌آویو به انجام حملات موشکی و پهپادی بیشتر اعلام کرد تا زمان توقف حملات اسرائیل به سرزمین‌های فلسطینی، به حملات خود ادامه خواهد داد.

یحی سریع گفت، عملیاتی که امروز حوثی‌ها آغاز کردند در واقع سومین عملیات این گروه علیه اسرائیل است.

این حملات پهپادی حوثی‌ها پس از حوادث پهپادهای هفته گذشته در شهرهای طابا و نویبع مصر که با تشدید تنش‌های منطقه‌ای در سایه جنگ بین اسرائیل و حماس در غزه رخ داده است، صورت می‌گیرد.

جبهه نبرد جدید در ایلات

چنین حوادثی خطراتی که مصر و دیگر کشورهای منطقه با تشدید درگیری‌ها بین اسرائیل و فلسطینی‌ها با آن مواجه است را نمایان کرده است بویژه که قاهره نقش فعالی در مذاکره برای رسیدن کمک‌ها به غزه، تلاش برای آزادی اسیران اسرائیلی تحت بازداشت حماس و درخواست آتش‌بس را ایفا می‌کند.

نزدیکی مصر از نظر جغرافیایی به غزه از یک سو به اسرائیل از سوی دیگر این کشور را در خط مقدم و در معرض خطر قرار داده است.

مصر در هفته‌های گذشته بارها نسبت به گسترش جنگ و تبدیل آن به جنگی منطقه‌ای به ویژه پس از تهدید حزب الله در جنوب لبنان به ورود به این جنگ و سایر گروه‌های مسلح تحت حمایت ایران، در عراق، سوریه و حتی یمن، هشدار داد.

وزارت دفاع آمریکا نیز پیشتر اعلام کرد، موشک‌های کروز که هفته گذشته از یمن به سمت اسرائیل شلیک و توسط ناوشکن نیروی دریایی آمریکا سرنگون شد، می‌تواند به اسرائیل برسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید