حمله دوباره اسرائیل به اردوگاه جبالیا و اطراف بیمارستان قدس در غزه

وزارت بهداشت وابسته به گروه حماس خبر داد که شمار کشته‌شدگان فلسطینی از آغاز حملات هوایی اسرائیل به غزه تاکنون به 8796 نفر افزایش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

اسرائیل، شامگاه چهارشنبه 10 آبان مجددا حملات هوایی شدید به اردوگاه جبالیا را ادامه داد که در جریان آن ده‌ها نفر در منطقه مسکونی «الفالوجا» در این اردوگاه کشته و زخمی شدند.

رسانه‌های محلی گزارش دادند که دست‌کم 19 نفر در حملات شب گذشته اسرائیل به منازل مسکونی اردوگاه جبالیا کشته شدند.

جبالیا که بزرگترین اردوگاه از میان 8 اردوگاه موجود در نوار غزه است، روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه شاهد حملات گسترده هوایی اسرائیل بود که در جریان آن بیش از 1000 نفر کشته و زخمی و مفقود شدند.

ارتش اسرائیل در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که حمله به جبالیا برای هدف قرار دادن یکی از فرماندهان گروه حماس انجام شده است اما این گروه چنین ادعایی را رد کرد.

از سویی، خبرنگار «العربیه» گزارش داد که منطقه «تل الهوا» در جنوب غرب غزه نیز تحت بمباران و گلوله‌باران شدید اسرائیل قرار دارد و در چنین شرایطی، امکان تردد آمبولانس‌ها و انتقال زخمی‌ها به مراکز درمانی وجود ندارد.

نیروهای اسرائیلی همچنین اطراف بیمارستان قدس در منطقه تل الهوا را به شدت بمباران کردند و مجددا خواستار تخلیه بیمارستان مذکور برای حمله به آن شدند.

حمله به اطراف بیمارستان قدس

در همین رابطه، سازمان هلال احمر فلسطین در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که «طی چند ساعت اخیر اطراف بیمارستان قدس در منطقه تل الهوا در غزه شاهد بمباران گسترده است و این اقدام باعث وحشت کادر پزشکی، بیماران و 14 هزار جنگزده ساکن در ساختمان این بیمارستان شده است.»

ساکنان شمال غزه نیز اطلاع دادند که چندین منطقه از جمله «الکرامه» شاهد بمباران گسترده و همزمان درگیری شدید میان نیروهای نفوذی اسرائیل و مسلحان فلسطینی است.

وزارت بهداشت وابسته به گروه حماس نیز خبر داد که شمار کشته‌شدگان فلسطینی از آغاز حملات هوایی اسرائیل به غزه تاکنون به 8796 نفر افزایش یافت.

بنا به گزارش وزارتخانه مذکور، 3648 کودک در میان کشته‌شدگان بوده و تاکنون بیش از 2000 نفر هم مفقود اعلام شده‌اند.

نوار غزه با جمعیتی بالغ بر 2.4 میلیون نفر از هفتم اکتبر ضمن بمباران شدید هوایی، در محاصره کامل نیروهای اسرائیلی است و آب ‌و برق این منطقه قطع بوده و از ارسال مواد غذایی و دارو به آن نیز جلوگیری می‌شود.

فیلیپ لازارینی، مسئول آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی موسوم به «آنروا» نیز پس از ورود به غزه از حجم ویرانی و نیازهای اولیه مردم این منطقه ابراز شگفتی و تاسف کرد.

او به خبرنگاران گفت که هرگز شاهد چنین وضعیتی در منازعات پیشین غزه نبوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید