ادامه حملات هوایی و نفوذ محدود زمینی اسرائیل به نوار غزه

ارتش اسرائیل می‌گوید در عملیات زمینی روز چهارشنبه در غزه 17 تن از نیروهایش کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در آخرین تحولات میدانی، پنج‌شنبه 11 آبان نوار غزه از ساعات اولیه بامداد امروز همزمان با ادامه عملیات زمینی اسرائیل شاهد بمباران‌های شدید بود.

همزمان ارتش اسرائیل اعلام کرد که تعداد کشته‌شدگان ارتش این کشور در عملیات زمینی غزه به 17 نفر افزایش یافت.

روزنامه اسرائیلی «جروزالم پست» بامداد امروز اعلام کرد که ارتش این کشور از کشته‌شدن یکی از افسران خود در عملیات زمینی در شمال نوار غزه خبر داد.

پیش از آن، رسانه‌های فلسطینی از درگیری‌های شدید و خشونت‌آمیز بین شبه‌نظامیان فلسطینی و نیروهای اسرائیلی در جنوب شرقی غزه خبر دادند.

این منابع تصاویر زنده‌ای از بمباران مداوم جنگنده‌های اسرائیل و حملات توپخانه‌ای را نشان می‌داد.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین اعلام کرد، توپخانه سنگین اسرائیل شرق خان‌یونس در جنوب نوار غزه را هدف قرار داد.

این مرکز افزود، ارتش اسرائیل اردوگاه «الشاطی» و محله‌های «النصر» و «شیخ رضوان» در غزه را هدف قرار داد.

همچنین محله «تل الهوی» در جنوب غربی شهر غزه مورد بمباران شدید جنگنده‌ها و تانک‌های اسرائیلی قرار گرفت.

منابع فلسطینی گزارش دادند که بمباران‌ شدید و مستمر اسرائیل روند حرکت آمبولانس‌ها را دشوار کرده و مانع انتقال و جابجایی زخمی‌ها شده است.

بمباران‌ مداوم

در همین حال هلال احمر فلسطین نیز از بمباران شدیدی در اطراف بیمارستان «القدس» در منطقه «تل الهوی» در نوار غزه خبر داد.

هلال احمر افزود که صدای انفجارها در اطراف بیمارستان «القدس» بیش از دو ساعت قطع نمی‌شود. این بمباران‌ باعث ترس وحشت میان بیش از 14 هزار آواره که در بیمارستان پناه گرفته‌اند، شده است.

از سوی دیگر گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش حماس بامداد امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک تانک و بولدوزر اسرائیلی را در شمال غرب محور غزه با موشک‌های ضد زره «آل یاسین 105» هدف قرار داد.

گردان‌های القسام در بیانیه‌ای که در حساب تلگرام خود منتشر کرد به جزئیات بیشتری اشاره نکردند.

تلویزیون فلسطین روز چهارشنبه گزارش داد که وزارت بهداشت غزه اعلام کرد، تعداد قربانیان بمباران نوار غزه توسط اسرائیل به 8805 کشته رسیده است.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که بیش از 24000 نفر در نتیجه جنگ غزه از 7 اکتبر مجروح شده‌اند.

درخواست‌های مجدد برای آتش‌بس فوری

کمیته اعمال حقوق مسلم مردم فلسطین در سازمان ملل متحد، با استناد به قطعنامه‌ای که مجمع عمومی با اکثریت قاطع در 27 اکتبر از آن حمایت کرد، خواستار برقراری آتش‌بس فوری و مستمر بشردوستانه در نوار غزه شد.

این کمیته در بیانیه‌ای که عصر چهارشنبه منتشر شد افزود: «بمباران خشونت آمیز و بی‌وقفه اسرائیل در مناطق پرجمعیت غزه که از 7 اکتبر آغاز شد و همچنین حمله زمینی اخیر آن به شمال غزه منجر به کشته‌شدن حدود 9 هزار فلسطینی شده که بیشتر آنها زن و کودک بودند. این حملات بدون تمایز علیه غیرنظامیان و اشیاء غیرنظامی رخ می‌دهد نشان دهنده نقض جدی قوانین بین‌المللی است و باید فورا متوقف شود.

بیانیه افزود: «ما خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط غیرنظامیانی هستیم که طبق قطعنامه مصوب مجمع عمومی سازمان ملل به طور غیرقانونی بازداشت شده‌اند».

این کمیته همچنین نگرانی عمیق خود را درباره تشدید تنش و خشونت شهرک نشینان علیه فلسطینی‌ها در کرانه باختری ابراز کرد و هشدار داد که چنین اقداماتی به بی‌ثباتی و خشونت بیشتر در کرانه باختری منجر می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید