کنفرانس خبری سخنگوی ارتش اسرائیل درباره عملیات زمینی

در کنفرانس مطبوعاتی امروز هنگامی که یک خبرنگار زن از هاگاری پرسید چگونه سربازان کشته شدند، سخنگوی ارتش اسرائیل توضیحی نداد و گفت: روزها است که در داخل نوار غزه می‌جنگیم، اما شرایط پیچیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

با افزایش تعداد کشته‌شدگان ارتش اسرائیل به 12 نفر در جریان عملیات زمینی روز گذشته در شمال نوار غزه، دانیال هاگاری، سخنگوی ارتش این کشور چهارشنبه 10 آبان در یک کنفرانس خبری آخرین تحولات میدانی جنگ زمینی را شرح داد.

شرایط بسیار پیچیده عملیات

هنگامی که یک خبرنگار زن در کنفرانس مطبوعاتی امروز از هاگاری پرسید که چه اتفاقی افتاده و چگونه سربازان کشته شدند، سخنگوی ارتش اسرائیل گفت: «روزها است که در داخل نوار غزه می‌جنگیم، اما شرایط پیچیده است».

وی افزود: «برخی از نیروهای زمینی در رویارویی مستقیم با حماس، کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند و این دردناک است».

او بدون اشاره به جزئیات بیشتر درباره درگیری‌های شدید دیروز گفت: «ما به جنگ و حفظ امنیت سربازانمان ادامه خواهیم داد».

هاگاری توضیح داد: «هر بار که خطری متوجه سربازان می‌شود، نیروی هوایی وارد عمل می‌شود تا خطرات را از سر نیروها دور کند».

خسارت‌های دردناک

سخنگوی ارتش اسرائیل گفت: «با این وجود گاهی اوقات سربازان کشته می‌شوند».

او افزود: «خسارت‌های ما در جریان نبرد در غزه دردناک است، اما برای تامین امنیت نیروهایمان هر کاری که بتوانیم انجام خواهیم داد».

سخنگوی ارتش اسرائیل از تمامی شهروندان این کشور خواست که به دنبال اطلاعات دقیق از منابع رسمی باشند و تحت تاثیر تبلیغات حماس قرار نگیرند.

او افزود، عملیات زمینی به ارتش کمک می‌کند تا اطلاعات‌ گسترده‌ای را جمع آوری کند.

وی همچنین تأکید کرد که ارتش اسرائیل اخیرا اطلاعات زیادی درباره حماس به دست آورده است.

اسیران اسرائیلی و موشک‌ها بر فراز دریای سرخ

او درباره اسیران اسرائیلی در دست حماس تاکید کرد که همه سازمان‌های اطلاعاتی برای بازگرداندن 240 ربوده شده همکاری می‌کنند.

وی در خصوص وضعیت دریای سرخ به ویژه پس از شلیک ده‌ها پهپاد و موشک‌هایی که ظاهراً از یمن شلیک شده است، گفت: «شب گذشته تهدید موشکی را قبل از رسیدن به شهر ایلات اسرائیل مشرف به دریا خنثی کردیم این موشک‌ها هیچ تهدیدی ایجاد نمی‌کنند».

کمین در بیت حانون

گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس، سه‌شنبه اعلام کرد که در بیت حانون در شمال نوار غزه علیه نظامیان اسرائیلی کمین کرده است.

نیروهای القسام گفت امروز نیز اعلام کرد، یک نیروی پیاده اسرائیل در بیت حانون هدف یک حمله پهپاد این گروه قرار گرفته است.

منابع العربیه گزارش دادند که جنگجویان حماس از یکی از تونل‌ها بیرون آمده و به 35 سرباز اسرائیلی کمین کرده و با آنها درگیر شده‌اند.

القسام افزود، این کمین یک لشکر کامل از ارتش اسرائیل را هدف قرار داد که منجر به کشته و زخمی شدن چندین نفر در میان نیروهای اسرائیلی شد.

اسرائیل از 27 اکتبر عملیات زمینی گسترده‌ای را در شمال غزه آغاز کرد اما هراس ارتش اسرائیل از معضل تونل‌های حماس که ده‌ها عمق و کیلومترها زیر زمین امتداد دارد، این عملیات را بسیار کند کرده است.

همچنین میانجیگری قطر و مصر برای آزاد کردن اسرای اسرائیلی حمله زمینی اسرائیل به نوار غزه را کند کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید