پادشاه اردن در گفت‌وگو با بایدن خواستار آتش‌بس فوری در غزه شد

کاخ سفید در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بایدن و پادشاه اردن بر افزایش کمک‌ها به غزه تاکید کردند و رئیس جمهوری آمریکا محافظت از غیرنظامیان در غزه را ضروری دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، شامگاه سه‌شنبه، 9 آبان در گفت‌وگوی تلفنی با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا خواستار آتش‌بس فوری در غزه و آغاز سریع روند سیاسی برای حل بحران کنونی شد.

به گزارش خبرگزاری اردنی «بترا»، پادشاه اردن از جامعه جهانی خواست که امکان ارسال کمک‌های بشردوستانه به نوار جنگزده غزه را میسر کند.

ملک عبدالله همچنین تنها راه‌حل مسئله فلسطین را راه‌حل دو کشوری و برقراری کشور مستقل فلسطینی طبق مرزهای سال 1967 به پایتختی قدس شرقی عنوان کرد.

کاخ سفید هم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بایدن و پادشاه اردن بر افزایش کمک‌ها به غزه تاکید کردند و رئیس جمهوری آمریکا محافظت از غیرنظامیان در غزه را ضروری دانست.

این اطلاعیه اشاره کرد که دو مقام ارشد بر عدم کوچ اجباری فلسطینیان از سرزمین‌هایشان تاکید کردند.

اطلاعیه افزود که دو طرف همچنین توقف خشونت‌ها و کاهش تنش‌های منطقه‌ای را خواستار شدند.

گروه حماس هفتم اکتبر گذشته حمله‌ای غافلگیرکننده به شهرها و شهرک‌های اسرائیلی اطراف نوار غزه انجام داد که‌ در جریان آن 1400 اسرائیلی کشته شدند و دست‌کم 240 نفر دیگر به اسارت این گروه درآمدند.

اسرائیل نیز در عملیاتی تلافی‌جویانه با انجام حملات مستمر هوایی، توپخانه‌ای و زمینی به نوار غزه تاکنون بیش از 8500 فلسطینی از جمله 3542 کودک ‌و 2187 زن را کشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید