نتانیاهو: دستاوردهایی در غزه توام با خساراتی دردناک داشتیم

آمار خسارت انسانی ارتش اسرائیل با احتساب 2 سرباز کشته‌شده در روز گذشته به 11 نفر افزایش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با تداوم عملیات زمینی اسرائیل در نوار غزه در پاسخ به حمله غافلگیرانه حماس در 7 اکتبر، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل چهارشنبه 10 آبان اعلام کرد که ارتش در طول جنگ به دستاوردهای مهمی دست یافته، اما متحمل خساراتی «دردناک» نیز شده است.

نتانیاهو در کلیپی که در حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس» منتشر کرد، افزود: «ما درگیر جنگ سخت هستیم که جنگی طولانی خواهد بود.»


11 سرباز کشته شدند

ارتش اسرائیل ساعاتی پیش، آمار جدید کشته‌هایش در جریان درگیری‌های «سنگین» شمال غزه با گروه‌های فلسطینی را اعلام کرد.

در بیانیه کوتاه ارتش اسرائیل، بدون اشاره به جزئیات آمده است که طی درگیری‌ها در غزه، 9 سرباز کشته شدند.

بدین ترتیب آمار خسارت انسانی ارتش اسرائیل با احتساب 2 سرباز کشته‌شده در روز گذشته به 11 نفر افزایش یافت.

عملیات کمین در بیت حانون

گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس سه‌شنبه اعلام کرد که عملیات کمین را در بیت حانون واقع در شمال نوار غزه علیه نظامیان اسرائیلی اجرا کرده است.

به گزارش «العربیه»، عوامل مسلح حماس با خروج از یکی از تونل‌ها، عملیات کمین را علیه 35 سرباز اسرائیلی در بیت حانون اجرا کرده و با آنها درگیر شدند.

بر اساس این گزارش، این کمین، یک لشکر کامل از ارتش اسرائیل را هدف قرار داد که منجر به کشته و زخمی‌شدن شماری از نیروهای اسرائیلی شد.

آخرین آمار کشته‌های اسرائیلی

ارتش اسرائیل روز گذشته در آخرین آمار خسارت انسانی خود اعلام کرد که شمار سربازان و افسران کشته‌شده از 7 اکتبر به حدود 304 نفر و تعداد اسیران نزد حماس در غزه به 240 نفر رسیده است.

اسرائیل از هفته گذشته (27 اکتبر)، عملیات زمینی گسترده‌ای را در شمال غزه آغاز کرده، ولی نگرانی از «معضل تونل‌ها» با ده‌ها متر عمق در امتداد کیلومترها در زیر زمین مشهور به «مترو غزه،»، سرعت پیشروی را به شدت کند کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید