شنیده‌شدن صدای چندین انفجار از بزرگترین پایگاه نیروهای ائتلاف در سوریه

گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران در سوریه از 19 اکتبر گذشته 15 حمله به پایگاه‌های نیروهای ائتلاف انجام داده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه، شامگاه سه‌شنبه 9 آبان از شنیده‌شدن صدای چندین انفجار در میدان نفتی «العمر» واقع در حومه شرقی دیرالزور به عنوان بزرگترین پایگاه نیروهای ائتلاف بین‌المللی در سوریه خبر داد.

با این حال هیچ خبر رسمی درباره ماهیت یا علت این انفجارها منتشر نشده است.

دیدبان تاکید کرد که همزمان با افزایش حملات پهپادی نیروهای نیابتی ایران، نیروهای آمریکایی موجود در سوریه طی هفته‌های اخیر به انجام تمرین‌های نظامی گسترده اقدام کردند.

در حملات نیروهای آمریکایی در روز جمعه گذشته به مواضع نیروهای نیابتی ایران در حومه شرقی دیرالزور چندین نفر از نیروهای مذکور کشته و زخمی شدند.

وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» هم در اطلاعیه‌ای به نقل از لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده اعلام کرد که نیروهای آمریکایی حملاتی علیه دو تاسیسات وابسته به سپاه پاسداران و گروه‌های وابسته به آن در شرق سوریه انجام داده است.

آستین تاکید کرد که این اقدام نیروهای آمریکا در پاسخ به حملات مستمر گروه‌های نیابتی ایران علیه شهروندان آمریکایی در سوریه و عراق محسوب می‌شود.

بنا به گزارش دیدبان، گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران در سوریه از 19 اکتبر گذشته 15 حمله به پایگاه‌های نیروهای ائتلاف از جمله 3 حمله به پایگاه التنف، 4 حمله به میدان نفتی العمر، 3 حمله به میدان گازی کونیکو، 1 حمله به پایگاه آمریکایی در حومه شهر المالکیه، 2 حمله به پایگاه خراب الجیر در رمیلا و 2 حمله به پایگاه الشدادی انجام داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید