تشدید جنگ و رویارویی گردان‌های القسام با ارتش اسرائیل در غزه

گردان‌های القسام در چند مرحله تل‌آویو، مرکز اسرائیل را هدف حملات موشکی خود قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جنگ غزه در حالی وارد بیست و پنجمین روز خود شده است که اسرائیل عملیات زمینی خود در این باریکه که هدف شدیدترین حملات هوایی و بمباران بود را در میان درگیری‌های شدید جنگجویان حماس و نیروهای اسرائیلی در شمال و جنوب شهر غزه، گسترش داده است.

ارتش اسرائیل، سه‌شنبه 9 آبان، ساعاتی پس از تأیید انجام عملیات «نبردهای شدید» با حماس در منطقه شمال نوار غزه، در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دو سرباز اسرائیلی در جریان درگیری در شمال غزه کشته شدند.»

ارتش اسرائیل سه‌شنبه در حالی ویدیوهایی از ورود نیروهای خود به داخل نوار غزه منتشر کرده که گزارش‌ها حاکی از درگیری نیروهای حماس با یگان‌ها ارتش اسرائیل در مناطقی در شمال و جنوب شهر غزه خبر داد.

در همین راستا نشریه «آکسیوس» به نقل از منابع اسرائیلی گزارش داد که دو لشکر پیاده و زرهی اسرائیل شامل 20,000 سرباز از روز جمعه پنجم آبان، وارد باریکه غزه شده‌اند.

از سوی دیگر، گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس، بعدازظهر سه‌شنبه، اعلام کرد که با یورش زمینی ارتش اسرائیل به چندین منطقه در داخل نوار غزه مقابله کرده است.

«سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش فلسطینی «الجهاد» نیز اعلام کرد نیروهای آن تجمع تانک‌های اسرائیلی را در شمال غزه با حملات خمپاره‌ای هدف گرفته‌اند.

انهدام شناورهای اسرائیلی

شاخه نظامی حماس، همچنین افزود که با به‌کارگرفتن یک اژدر برای اولین بار، موفق شده اهداف دریایی اسرائیل را در سواحل غزه منهدم کند.

ابوعبیده، سخنگوی گردان‌های القسام، در ادامه افزود که نیروهای گردان‌های القسام در تلاش برای «مقابله و دفاع مدبرانه و برنامه‌ریزی‌شده» در برابر حملات زمینی اسرائیل به غزه ایستادگی می‌کنند.

سخنگوی شاخه نظامی حماس گفت گردان‌های القسام تاکنون 22 خودروی نظامی اسرائیل را «از فاصله صفر» منهدم کرده و همچنین عملیات نفوذی خود را در مناطق اِسکان و تجمع ارتش اسرائیل انجام داده و تعداد زیادی از نیروهای اسرائیلی را هدف گرفته‌اند.

پرتاب موشک به سوی تل‌آویو

ابوعبیده، همچنین از بمباران مجدد شهر تل آویو «در پاسخ به هدف قرار دادن غیرنظامیان غزه» خبر داد.

گردان‌های قسام سحرگاه سه‌شنبه 9 آبان نیز شهر تل آویو، مرکز اسرائیل را با موج جدیدی از حملات موشکی خود از نوار غزه هدف قرار دادند.

به گفته ارتش اسرائیل، در همین حال، آژیر خطر در تل‌آویو و مرکز اسرائیل به صدا درآمده است.

4 زخمی در اشدود

در همین راستا خبرنگار «العربیه» سه‌شنبه از زخمی شدن 4 اسرائیلی بر اثر سقوط موشک در شهر اشدود در مناطق پیرامونی موسوم به غلاف غزه خبر داد.

این در حالی است که جنگنده‌های اسرائیلی به حملات شدید خود در سراسر نوار غزه ادامه می‌دهند.
در تازه‌ترین حملات اسرائیل سه‌شنبه اردوگاه پناهجویان فلسطینی در منطقه جبالیا در نوار غزه را با 6 بمب، که وزن هر کدام به یک تن می‌رسد، به‌طور پی در پی بمباران کرد. بنا بر آمارهای اولیه وزارت بهداشت فلسطین در غزه، این حمله سنگین به کشته و زخمی شدن 400 غیرنظامی فلسطینی که اغلب آنها زن و کودک بودند، منجر شده است.

بیش از 8 هزار کشته

همزمان با تشدید حملات هوایی و گسترش جنگ اسرائیل در غزه، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که از هفتم اکتبر تاکنون 8525 فلسطینی اغلب غیرنظامی از جمله 3542 کودک و 2187 زن در حملات هوایی و زمینی اسرائیل کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید