استقرار قایق‌های جنگی اسرائیل در دریای سرخ برای پاسخ به حملات حوثی‌ها

سخنگوی نظامی حوثی‌ها سه‌شنبه اعلام کرد که این گروه، مسئولیت پرتاب یک سری موشک و پهپاد به سمت اسرائیل را برعهده دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل پس ازاعلام تهدیدهای متعدد از سمت دریای سرخ طی روزهای گذشته، چهارشنبه 9 آبان از استقرار قایق‌های جنگی خود در این آب‌ها خبر داد.

تقویت نیرو بعد از حملات حوثی‌ها

در بیانیه‌ ارتش اسرائیل آمده است: «این اقدام در چارچوب تقویت نیرو در پی حملات با موشک‌های دوربرد و پهپادها صورت گرفت که حوثی‌های یمن مسئولیت آن را بر عهده گرفتند.»

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد که پاسخ حملات حوثی‌ها به اسرائیل، داده خواهد شد، اما ارتش اسرائیل، زمان و نحوه این پاسخ را معین خواهد کرد.

عکس‌های منتشرشده توسط ارتش، ناوهای کلاس «سار» را در حال گشت‌زنی در نزدیکی بندر ایلات در دریای سرخ نشان داد که اسرائیل آن را جبهه جدید اعلام کرده است.

ارتش اسرائیل چهارشنبه گزارش داد که هدفی را در حال نزدیک‌شدن به شهر ایلات، شناسایی کرد که تهدیدی برای غیرنظامیان ایجاد نکرد. ارتش متعاقبا اعلام کرد که نیروهایش، یک پهپاد را بر فراز فرودگاه رامون در ایلات، رهگیری کردند.

پرتاب موشک و پهپاد از سوی حوثی‌ها

از سوی دیگر، یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها سه‌شنبه اعلام کرد که این گروه، مسئولیت پرتاب یک سری موشک و پهپاد به سمت اسرائیل را برعهده دارد.

سریع با تهدید تل‌آویو به حملات بیشتر تا توقف حملات اسرائیل به سرزمین‌های فلسطینی، گفت عملیاتی که امروز آغاز شد، سومین عملیات این گروه علیه اسرائیل است.

این عملیات پس از حوادث پهپادی هفته گذشته در شهرهای طابا و نویبع مصر، همزمان با تشدید تنش‌های منطقه‌ای در سایه جنگ میان اسرائیل و حماس در غزه ، انجام گرفت.

خطرات علیه کشورهای همسایه

این حوادث، خطرات تهدیدآمیز برای مصر و دیگر کشورهای منطقه با تشدید درگیری میان اسرائیل و فلسطینی ها را برجسته کرد؛ خصوصا که قاهره، نقش فعالی را در راستای ورود کمک‌ها به غزه و تلاش برای آزادی اسیران نزد حماس و همچنین فراخوان آتش‌بس، ایفا می‌کند.

مصر طی هفته‌های گذشته بارها نسبت به خطر گسترش جنگ و تبدیل آن به جنگ منطقه‌ای به‌ویژه در سایه تهدیدات حزب‌الله در جنوب لبنان و سایر گروه‌های نیابتی ایران در عراق، سوریه و حتی یمن به مداخله در این جنگ، هشدار داده است.

وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» نیز پیشتر اعلام کرده بود، موشک‌های کروز که هفته گذشته از یمن به سمت اسرائیل شلیک و توسط ناوشکن نیروی دریایی آمریکا سرنگون شد، بردی دارد که می‌تواند به اسرائیل برسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید