ارتش اسرائیل از کشته‌شدن 9 سرباز طی درگیری‌های غزه خبر داد

ارتش اسرائیل روز گذشته در آخرین آمار خسارات خود اعلام کرد که شمار سربازان و افسران کشته‌شده از 7 اکتبر به حدود 304 نفر و تعداد اسیران نزد حماس در غزه به 240 نفر رسیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در بحبوحه درگیری‌های «سنگین» شمال غزه میان اسرائیل و گروه‌های فلسطینی، ارتش اسرائیل چهارشنبه 10 آبان، آمار جدیدی از کشته‌هایش را اعلام کرد.

در بیانیه کوتاه ارتش اسرائیل، بدون اشاره به جزئیات آمده است که در جریان درگیری‌ها در غزه، 9 سرباز کشته شدند.

بدین ترتیب آمار خسارت انسانی ارتش اسرائیل با احتساب 2 سرباز کشته‌شده در روز گذشته به 11 نفر افزایش یافت.

عملیات کمین در بیت حانون

گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس سه‌شنبه اعلام کرد که عملیات کمین را در بیت حانون واقع در شمال نوار غزه علیه نظامیان اسرائیلی اجرا کرده است.

به گزارش «العربیه»، عوامل مسلح حماس با خروج از یکی از تونل‌ها، عملیات کمین را علیه 35 سرباز اسرائیلی در بیت حانون اجرا کرده و با آنها درگیر شدند.

بر اساس این گزارش، این کمین، یک لشکر کامل از ارتش اسرائیل را هدف قرار داد که منجر به کشته و زخمی‌شدن شماری از نیروهای اسرائیلی شد.

آخرین آمار کشته‌های اسرائیلی

ارتش اسرائیل روز گذشته در آخرین آمار تلفات خود اعلام کرد که شمار سربازان و افسران کشته‌شده از 7 اکتبر به حدود 304 نفر و تعداد اسیران نزد حماس در غزه به 240 نفر رسیده است.

اسرائیل از هفته گذشته (27 اکتبر)، عملیات زمینی گسترده‌ای را در شمال غزه آغاز کرده است ولی نگرانی از «معضل تونل‌ها» با ده‌ها متر عمق در امتداد کیلومترها در زیر زمین مشهور به «مترو غزه،»، سرعت پیشروی را به شدت کند کرده است.

از سویی کندی عامدانه این پیشروی، معلول در نظر گرفتن احتمال پیشرفت در مذاکرات برای آزادی اسیران به میانجی‌گری قطر و مصر است.

قطر روز گذشته هشدار داد که «گسترش حملات اسرائیل در غزه به اهداف غیرنظامی، میانجیگری و تلاش‌ها برای کاستن از تنش را تضعیف خواهد کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید