بیش از 800 کشته و زخمی در حمله هوایی اسرائیل به بیمارستانی در غزه

حملات اسرائیل به مناطق مسکونی و زیرساخت‌های غیرنظامی در غزه واکنش‌های گسترده منطقه‌ای و بین‌المللی را به همراه داشته است که طی آن به‌طور مکرر از مقامات تل‌‌آویو خواسته شده به قوانین بین‌المللی انسانی و قواعد جنگ احترام بگذارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی وزارت بهداشت منطقه محاصره شده غزه، روز سه‌شنبه 25 مهر، اعلام کرد که حمله هوایی اسرائیل به بیمارستان خصوصی «الاهلی المعمدانی» (باپتیست تحت نظارت کلیسای ارتدوکس) در نوار غزه دست‌کم 800 کشته و زخمی برجای گذاشته است.

گزارش‌ها حاکی از این است که با توجه به وخامت حال برخی از زخمی‌ها، شمار کشته‌شدگان در حال افزایش است.

Advertisement

در صورت تایید، حمله به بیمارستان خصوصی « المعمدانی» در شهر غزه، مرگبارترین حمله هوایی اسرائیل در پنج جنگی خواهد بود که از سال 2008 تاکنون انجام شده است.

ارتش اسرائیل می‌گوید در حال بررسی این گزارش است.

عکس‌ها و تصاویر منتشر شده از بیمارستان الاهلی نشان می‌دهد که سالن‌های بیمارستان در حال آتش‌سوزی است و شیشه‌ها شکسته شده و قطعات بدن قربانیان این حمله هوایی در سراسر ساختمان پخش شده است.

بر اساس گزارش‌ها، این حمله مرگبار در حالی صورت گرفته که در یازده روز گذشته، با توجه به قطع آب، غذا، برق و سوخت در نوار غزه و تخریب منازل مسکونی شهروندان، بسیاری از غیرنظامیان ساکن غزه، به بیمارستان‌ها پناه برده‌اند، به این امید که پس از هشدارهای اسرائیل به همه ساکنان شهر و مناطق اطراف آن برای تخلیه به سمت جنوب نوار غزه، از خطر بمباران‌ها در امان بمانند.

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل اما گفت که هنوز جزئیاتی در مورد مرگ و میر در بیمارستان وجود ندارد: «ما جزئیات را دریافت خواهیم کرد و افکار عمومی را به‌روزرسانی خواهیم کرد. نمی‌دانم بگویم که آیا این حمله هوایی اسرائیل بوده است یا خیر.»

شایان ذکر است که ادامه جنگ در پی حمله غافلگیرانه حماس به اسرائیل در هفتم اکتبر، تاکنون به کشته شدن 1400 اسرائیلی اغلب غیرنظامی و زخمی شدن 3297 نفر دیگر از شهروندان این کشور منجر شده و با تداوم گلوله‌باران، موشک‌باران و بمباران گسترده اسرائیل علیه نوار غزه، تاکنون بیش از 3000 نفر از ساکنان غزه کشته شده و بیش از 12500 تن دیگر از آنها زخمی شدند.

حملات اسرائیل به مناطق مسکونی و زیرساخت‌های غیرنظامی در غزه واکنش‌های گسترده منطقه‌ای و بین‌المللی را به همراه داشته است که طی آن به‌طور مکرر از مقامات تل‌‌آویو خواسته شده به قوانین بین‌المللی انسانی و قواعد جنگ احترام بگذارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید