عضو شورای ریاستی یمن: حوثی‌ها خواستار پایان جنگ نیستند

العراده: ماموریت مذاکره کنندگان حوثی دستیابی به صلح نیست، بلکه پاسخ آنها برای منحرف کردن افکار عمومی و کاهش فشارهای جامعه بین المللی تا بتوانند به جنگ ادامه دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سلطان العراده، یکی از اعضای شورای رهبری ریاستی یمن و فرماندار استان مأرب، در دیدار با هانس گراندبرگ، فرستاده سازمان ملل در یمن تأکید کرد که حوثی‌ها خواستار دستیابی به راه حل سیاسی برای پایان دادن به درگیری خونین در یمن نیستند.

العراده، چهارشنبه 8 شهریور گفت: «حوثی‌ها به دنبال صلح تاکتیکی هستند، چرا که آنها صلح واقعی را پایان پروژه خود که به ولایت فقیه و شبه‌نظامیان ایرانی در منطقه مرتبط است، می‌بیند».

او ضمن تاکید بر اینکه حوثی‌ها از پروسه صلح به عنوان یک تاکتیک استفاده می‌کنند، گفت که مذاکره کنندگان حوثی صرفاً یک پوشش سیاسی برای این سازمان جهادی و نظامی هستند.

العراده افزود: «ماموریت مذاکره کنندگان حوثی دستیابی به صلح نیست، بلکه پاسخ آنها برای منحرف کردن افکار عمومی و کاهش فشارهای جامعه بین المللی تا بتوانند به جنگ ادامه دهند، چرا که این گروه مانند سایر نیروهای تروریستی در منطقه تنها در سایه جنگ می‌توانند به زندگی خود ادامه دهند.»

العراده تاکید کرد: «جامعه بین المللی باید متوجه شود که شبه‌نظامیان حوثی برای قبول صلح به یک روند آماده سازی نیاز دارند».

عضو شورای ریاستی و فرماندار مأرب، بر ضرورت هدایت تلاش‌های بین المللی برای حمایت از قانون و عدم مقایسه بین منطق قانون و منطق خشونت و جنگ تاکید کرد و گفت: «گروه حوثی شبانه‌روز برای دامن زدن به تروریسم و استفاده از عناصر تروریستی تلاش می‌کند و هماهنگی بین حوثی‌ها و دیگر گروه‌های تروریستی به وضوح قابل مشاهده است».

هانس گراندبرگ، چهارشنبه وارد استان مأرب شد او پیش از آن از عدن پایتخت موقت یمن دیدار کرده بود.

فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن در تلاشی جدید برای متقاعد کردن طرف‌های درگیر به موافقت با یک پیشنهاد آتش‌بس جامع که راه را برای آتش‌بس دائمی باز می‌کند و به ازسرگیری روند سیاسی برای دستیابی به یک راه حل نهایی و پایدار در یمن منجر شود، وارد استان مأرب شده است.

گراندبرگ بارها نسبت به شکنندگی شرایط آتش‌بس کنونی در یمن هشدار داده و تاکید کرده است که از سرگیری جنگ همچنان یک تهدید محسوب می‌شود مگر اینکه طرفین به توافق جدیدی برای آتش‌بس نهایی دست یابند.

او پیش از سفر یه مأرب، روز سه‌شنبه با دکتر رشاد العلیمی رئیس شورای ریاستی یمن در عدن نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید