شکنجه زندانیان زن یمنی توسط نیروی «زینبیات» وابسته به حوثی‌ها

گروه حوثی چند روز پیش کمپینی را برای مصادره شلوارهایی که به گفته آنها «نقض هویت دینی» است، به راه انداختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع حقوق بشری یمن، چهارشنبه 8 شهریور گزارش دادند که زندانیان زن یمنی در بازداشتگاه‌های حوثی توسط تیپ‌های موسوم به «زینبیات»، زنان مسلح وابسته به این گروه، مورد ضرب ‌و شتم شدید، شکنجه و رفتار خشونت آمیز قرار می‌گیرند.

این منابع افزودند که «زینبیات» لباس‌های زنان یمنی زندانی را پاره پاره می‌کنند و تهمت‌های ناروا و ضد اخلاقی به آنها می‌زنند.

طبق این گزارش، به‌رغم شکایت‌های مکرر زندانیان به اداره زندان‌ها، این اداره از اقدامات و رفتارهای گروه «زینبیه» حمایت می‌کند.

به گزارش پایگاه رسانه‌ای «یمن فیوچر»، یک منبع حقوق بشری تعدادی از زندانیان زن در زندان مرکزی صنعا در تماسی گفتند که آنها به طور سیستماتیک توسط دو نگهبان زن به نام‌های «ام الکرار» که نام اصلی او کریمه المارونی است و «ام زید» مورد اذیت و آزار قرار می‌گیرند و در طول روز با آنها با خشونت رفتار می‌شود.

این منبع به نقل از یکی از زندانیان زن گفت، هنگامی که به همراه جمعی از زنان زندانی در حیاط زندان قدم می‌زدیم، ام الکرار و ام زید به سراغ آنها آمده و با رکیک ترین عبارات و الفاظ به آنها توهین کردند این «زینبیات» شلوار این دو زندانی را با قیچی کاملا پاره کرده و آنها را تنها با لباس زیر زنانه در حیاط زندان رها کردند.

او افزود: «دو زندانبان زینبیات چنین رفتار توهین آمیزی را با یک دختر یمنی دیگر نیز انجام دادند. آنها نه تنها شلوار او را تیکه پاره کردند، بلکه هنگام پاره کردن بلوزی که او پوشیده بود قفسه سینه‌ او را زخمی کردند».

به گفته این منبع، این دو دختر یمنی به اداره زندان علیه دو زندانبان وابسته به حوثی‌ها شکایت کردند، اما به دلیل حمایت این اداره از تخلفات زندانبان «زینبیات»، پاسخی دریافت نکردند.

گروه حوثی چند روز پیش کمپینی را برای مصادره شلوارهایی که به گفته آنها «نقض هویت دینی» است، به راه انداختند.

این منبع حقوق بشری گفت که آنچه او از زنان زندانی شنیده است حوثی‌ها با هر چیزی که مربوط به لباس «شلوار» است مخالفت می‌کنند آنها که نمی‌خواهند هیچ زندانی شلوار بپوشد و اگر کسی از زنان شلوار بپوشد مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید