فرستاده سازمان ملل طرف‌های یمنی درگیر را به رعایت آتش‌بس فراخواند

گروندبرگ در قاهره با وزیر امور خارجه مصر، دستیار دبیرکل اتحادیه عرب و برخی نمایندگان پارلمان یمن دیدار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به یمن، «بر لزوم پایبندی طرف‌های یمنی درگیر به آتش‌بس و اتخاذ تدابیر بیشتر برای کاستن از بحران انسانی در این کشور تاکید کرد».

بر اساس بیانیه‌ فرستاده سازمان ملل، که روز سه‌شنبه 7 شهریور منتشر شد، گروندبرگ، دیدارهایی با سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر، مقامات ارشد مصری، حسام زکی، دستیار دبیرکل اتحادیه عرب و برخی نمایندگان پارلمان یمن در قاهره انجام داد.

نماینده سازمان ملل، در این دیدارها با مقامات مصری و یمنی، درباره تلاش‌های میانجی‌گرانه در حال انجام برای از‌سرگیری روند سیاسی فراگیر به رهبری یمنی‌ها و تحت نظارت سازمان ملل به منظور دستیابی به یک راه‌حل سیاسی پایدار در این کشور بحث و تبادل‌نظر کرد.

گروندبرگ، بر لزوم متعهد شدن طرف‌های درگیر به اجرای آتش‌بس سراسری و توافق بر سر اقدامات بیشتر برای بهبود شرایط زندگی در این کشور تاکید کرد.

فرستاده سازمان ملل به یمن همچنین «در راستای تاکید بر ضرورت گردهمایی همه طرف‌ها از جمله طرف‌های یمنی ذی‌نفع در چارچوب یک فرآیند جامع با هدف دست‌یابی به صلح پایدار در این کشور، از همه ابتکاراتی که گفت‌وگوها را به عنوان ابزاری برای غلبه دادن بر اختلافات و ایجاد اجماع تقویت می‌کند، قدردانی کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید