اتحادیه اروپا: تصمیم کودتاگران برای اخراج سفير فرانسه از نیجر «تحریک‌آمیز» است

امانوئل مکرون: به‌رغم تشدید فشارها سفیر فرانسه در نیجر به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

همزمان با پایان ضرب‌الاجل شورای نظامی برآمده از کودتای نیجر برای اخراج سفیر فرانسه از نیامی، اتحادیه اروپا ضمن ابراز «حمایت کامل» خود از سفیر فرانسه در نیجر، این تصمیم کودتاگران نیجر را «اقدامی تحریک‌آمیز» توصیف کرد.

نبیله مسرالی، سخنگوی اتحادیه اروپا در امور خارجه دوشنبه 6 شهریور در واکنش به این تحولات گفت: «تصمیم کودتاچیان برای اخراج سفیر فرانسه یک اقدام تحریک‌آمیز جدید است که نمی‌تواند به راه‌حل دیپلماتیک برای بحران کنونی نیجر کمک کند».

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مسرالی تاکید کرد که اتحادیه اروپا تصمیمات اتخاذ شده از سوی مقامات شورای نظامی برآمده از کودتا در نیجر را به رسمیت نمی‌شناسد و نخواهد شناخت.

پیش‌تر امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرده بود که به‌رغم اعمال فشارها از سوی شورای نظامی نیجر برای مجبور کردن سفیر فرانسه به خروج از این کشور، سفیر فرانسه در نیامی باقی خواهد ماند.

مکرون در ادامه اظهارات خود تاکید کرد که سیلوین آتی به عنوان سفیر کشورش در نیامی به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد. او افزود که دیپلمات‌های فرانسوی در راستای تعهد و وظیفه‌شناسی به انجام ماموریت‌های خود ادامه می‌دهند.

رئیس جمهوری فرانسه در سخنرانی خود در نشست سفرای کشورش در پاریس، تاکید کرد که کشورش به حمایت از محمد بازوم، رئیس جمهوری برکنار شده نیجر، تا زمان بازگشت او به قدرت و برقراری نظم و حاکمیت قانون اساسی، ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید