ارتش اردن 3 پهپاد هدایت شده از سوریه را طی یک ماه گذشته منهدم کرد

یک منبع نظامی خاطرنشان کرد که پس از تشدید جستجوها و بازرسی‌ها از منطقه، لاشه پهپاد سرنگون شده پیدا و به مراجع ذیصلاح منتقل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اردن، یکشنبه 5 شهریور اعلام کرد در راستای حفظ امنیت و ثبات پادشاهی اردن هاشمی و حفاظت از مرزهای این کشور، یک پهپاد که از خاک سوریه به سمت منطقه نظامی شرق این کشور هدایت شده بود را سرنگون کرد.

این سومین پهپادی است که طی یک ماه گذشته از سوریه وارد حریم هوایی اردن می‌شود و توسط ارتش این کشور سرنگون می‌شود.

یک منبع نظامی رسمی در فرماندهی کل نیروهای مسلح اردن گفت: «نیروهای گارد مرزی با هماهنگی اداره کنترل مواد مخدر و سرویس‌های امنیتی نظامی، یک پهپاد که برای عبور غیرقانونی از مرز از خاک سوریه به داخل خاک اردن تلاش می‌کرد را شناسایی کرده و در داخل خاک اردن سرنگون کردند.»

این منبع نظامی همچنین خاطرنشان کرد که پس از تشدید جستجوها و بازرسی‌ها از منطقه، لاشه پهپاد سرنگون شده پیدا و به مراجع ذیصلاح منتقل شد.

ارتش اردن تاکید کرد که نیروهای مسلح این کشور همچنان با قدرت و صلابت با هر تهدیدی در جبهه‌های مرزی مقابله می‌کنند.

مواد منفجره

سرنگونی این پهپاد چند هفته‌ پس از سرنگونی یک پهپاد مملو از مواد منفجره (تی ان تی) که از خاک سوریه هدایت شده و برای ورود به خاک اردن، تلاش می‌کرد، صورت می‌گیرد.

یک منبع رسمی اردنی گفت، پهپاد حامل مواد منفجره از نوع (تی ان تی) توسط تیمی از سپاه مهندسی سلطنتی شناسایی شد.

تیم مهندسی سلطنتی افزود، میزان مواد منفجره ارزیابی و نتایج مخرب آن در صورت فعال سازی نیز مشخص شد.

اغلب شبکه‌های مواد مخدر توسط به‌نظامیان مسلح فعال در جنوب سوریه هدایت می‌شوند. این شبه‌نظامیان که مورد حمایت برخی کشورهای فعال در سوریه هستند، این پهپادها را در اختیار شبکه‌های مواد مخدر قرار می‌دهند.

ارتش اردن طی ماه‌های گذشته اعلام کرد، حدود 5 پهپاد حامل مواد مخدر به ویژه «کریستال» که یکی از گران‌ترین انواع مواد مخدر در جهان عرب به شمار می‌رود، را سرنگون کرده است.

همه این پهپادها از خاک سوریه وارد حریم هوایی اردن شده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید