فرار زندانیان «داعشی» از شمال سوریه هم‌زمان با ادامه اعتراضات ضدحکومتی

فرار دوباره زندانیان داعشی در حالی رخ می‌دهد که شهروندان السویداء در جنوب سوریه برای هشتمین روز متوالی در مناطق مختلف این استان تجمع کرده و خواستار سرنگونی رژیم اسد شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه»، شامگاه یکشنبه 5 شهریور گزارش داد که «نیروهای سوریه دموکراتیک» در پی انتشار اخباری مبنی بر فرار عناصر «داعش» از زندان «غویران» در استان الحسکه شمال سوریه، منع رفت و آمد اعلام کردند.

دیدبان حقوق بشر سوریه نيز اطلاع داد که همزمان با نافرمانی زندانیان داعشى در زندان «غویران»، نیروهای امنیتی «اداره خودمختار» که به رهبری کردهای سوریه است تمامی راه‌های اصلی در محله‌های شهر الحسکه را بستند.

نیروهای امنیتی نیز ضمن مستقر شدن در مجاورت زندان، به جستجوی افراد داعشی در محله‌ها پرداخته و اهالی را به ماندن در خانه‌ها فرا خواندند.

زندان غویران واقع در شهر حسکه سوریه در 20 ژانویه 2022 هم شاهد حمله داعش بود که به کشته شدن حدود 140 تن از اعضای «نیروهای سوریه دموکراتیک» منجر شد.

حمله داعش که با هدف گشودن دروازه‌های زندان بود، به کشته شدن حدود 374 تن از اعضای این گروه افراطی انجامید که شامل اعضای مهاجم و زندانیان منتسب به این گروه می شد.

با این حال، صدها تن از اعضای داعش که توسط نیروهای سوریه دموکراتیک زندانی بودند، توانستند در جریان حمله سال گذشته فرار کنند. تعداد دقیق فراریان هنوز مشخص نشده است اما برخی منابع آن را 800 نفر تخمین زدند.

فرار دوباره زندانیان داعشی در حالی رخ می‌دهد که شهروندان السویداء در جنوب سوریه، یکشنبه 5 شهریور برای هشتمین روز متوالی، در مناطق مختلف این استان تجمع کرده و خواستار سرنگونی رژیم بشار اسد شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید