حزب امت ملی: به خروج البرهان از سودان برای توقف جنگ کمک می‌کنیم

به گفته دو منبع دولتی، البرهان بنا دارد پس از بازدید از پایگاه‌های ارتش و منطقه پورت‌سودان، مقر موقت دولت، کشور را برای اجرای گفت‌وگو در کشورهای همسایه، ترک کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با تداوم درگیری‌ها در سودان میان ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع، ناصر برمه، رئیس حزب امت ملی، اعلام کرد که این حزب از تدابیر خروج عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش از سودان به منظور توقف جنگ و برقراری صلح، حمایت خواهد کرد.

برمه، یکشنبه 5 شهریور، در صفحه «فیس‌بوک» این حزب نوشت: «اگر خروج البرهان در چارچوب تمهیدات و تفاهم‌هایی برای توقف جنگ، دستیابی به صلح و بازگشت به مسیر دموکراتیک باشد، آنگاه این خروج از حمایت ما برخوردار خواهد شد و ما بازویی خواهیم بود که حقوق غصب شده مردم سودان را احیا و آرمان آنها برای یک زندگی شایسته را برآورده خواهد کرد.»

بازدید از پایگاه‌های نظامی

البرهان پنج‌شنبه در اولین سفر خود به خارج از خارطوم از زمان آغاز درگیری با نیروهای پشتیبانی سریع در ماه آوریل، از پایگاه‌های نظامی نزدیک پایتخت، بازدید کرد.
به گزارش «رویترز»، البرهان مقر فرماندهی کل نیروهای مسلح را ترک کرد و در فیلم‌ها و عکس‌ها در شهر ام‌درمان در طرف مقابل رود نیل دیده شد.

ارتش همچنین جمعه ویدئوهایی از بازدید البرهان از یک پایگاه توپخانه در عطبره در ایالت رود نیل، در شمال خارطوم، پخش کرد که سربازان، البرهان را بر دوش گرفتند.

به گفته دو منبع دولتی، البرهان بنا دارد پس از بازدید از پایگاه‌های ارتش و منطقه پورت‌سودان، مقر موقت دولت، کشور را برای اجرای گفت‌وگو در کشورهای همسایه، ترک کند.

این در حالی است که به گفته سازمان «اکلید»، نبردهای سنگین و بی‌وقفه میان ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع در بسیاری از مناطق، تاکنون به کشته‌شدن حدود 5000 نفر و آوارگی بیش از 4 میلیون نفر در داخل سودان یا کشورهای همسایه انجامیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید