اظهارات جنجالی سفیر سودان در لیبی: حمیدتی کشته شد

از زمان بروز جنگ در سودان، شایعات زیادی در مورد کشته شدن دقلو و البرهان مطرح شده، اما این دو هر بار با ظهور مجدد خود، درستی این ادعاها را انکار می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«مرحوم حمیدتی» با این عبارت ابراهیم محمد احمد، سفیر سودان در لیبی طی ساعات گذشته، موجی از انتقادات را در میان سودانی‌ها برانگیخت.

اظهارات سفیر سودان در لیبی در مصاحبه تلویزیونی شامگاه شنبه 4 شهریور پس از تاکید او بر کشته شدن محمد حمدان دقلو، فرمانده نیروهای «پشتیبانی سریع» ملقب به حمیدتی، طوفانی از انتقادات را ایجاد کرد.

Advertisement

او همچنین خاطرنشان کرد که این اطلاعات «موثق» است، اما تاریخ این «قتل» ادعایی را روشن نکرد.

«من مسئول حرفم هستم»

او با حضور در ویدئویی که به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافت، خطاب به مصاحبه‌کننده گفت: «حمیدتی مرد، این گفته را از من بپذیرید. من مسئول حرفم هستم.»

احمد در پاسخ به این پرسش که آیا این اطلاعات حساس را از عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش دریافت کرده، ضمن تکذیب این موضوع، توضیح داد که هیچ ارتباطی بین او و البرهان وجود ندارد.

این ادعا، طوفانی از انتقادات را به دنبال داشت چرا که برخی سودانی‌ها سخنان سفیر را غیرمسئولانه توصیف کرده و جمعی نیز خواستار برکناری فوری او شده و تاکید کردند که احمد، شایستگی نمایندگی از سوی کشور را ندارد.

از زمان بروز جنگ در سودان، شایعات زیادی در مورد کشته شدن دقلو و البرهان مطرح شده، اما این دو هر بار با ظهور مجدد خود، درستی این ادعاها را انکار می‌کنند.

بسیاری از میانجی‌گری‌های بین‌المللی، منطقه‌ای و داخلی تا این لحظه در ایجاد آرامش و آتش‌بس برای دستیابی به راه‌حل نهایی میان طرفین درگیر در سودان، توفیقی نداشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید