ادامه درگیری‌های شدید میان ارتش سودان و پشتیبانی سریع در خارطوم

به گفته منابع سازمان ملل درگیری در سودان تاکنون به کشته شدن حدود پنج هزار نفر و آوارگی بیش از چهار میلیون نفر در داخل و خارج از این کشور منجر شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در حالی که تلاش‌های جامعه بین‌المللی برای پایان دادن به درگیری‌های خونین ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع همچنان ادامه دارد، خبرنگار «العربیه»، خبر داد که ارتش به مراکز استقرار نیروهای پشتیبانی سریع در نزدیکی فرودگاه بین المللی خارطوم و اطراف آن حمله کرده است.

خبرنگار العربیه، یکشنبه 5 شهریور همچنین از درگیری‌های این دو نیروی نظامی سودانی در منطقه مجاور با مرکز سپاه زرهی در خارطوم و سپاه مهندسین در ام‌درمان خبر داد.

او گفت این درگیری‌ها با گلوله باران شدید چندین منطقه در خارطوم، عمران و بحری همراه بود.

حمله به خودروهای زرهی

نیروهای پشتیبانی سریع روز گذشته، برای هفتمین بار به اردوگاه خودروهای زرهی در جنوب پایتخت حمله کردند؛ اما این حملات توسط ارتش سودان دفع شده است.

ارتش سودان روز گذشته و امروز بخش‌های وسیعی از مناطق تحت کنترل نیروهای پشتیبانی سریع در خارطوم را با جنگنده‌های خود مورد هدف قرار داد.

ارتش سودان همچنین مناطقی در پایتخت را با آتش توپخانه‌ای سنگین مورد هدف قرار داد.

شاهدان عینی در پایتخت سودان گلوله باران امروز شهر خارطوم را خشن‌ترین نوع در طی 5 ماه گذشته توصیف کردند.

طبق این گزارش مناطق در «شهر ورزشی» و «اردوگاه‌های نیروهای پشتیبانی سریع» در جنوب خارطوم به شدت بمباران شدند.

به گفته شاهدان عینی، آتش‌سوزی عظیمی نیز در یک انبار سوخت در فرودگاه بین المللی خارطوم، در مجاورت یک انبار اسلحه متعلق به نیروهای پشتیبانی سریع رخ داده است.

در همین حال، ابراهیم مخیر، مشاور فرمانده نیروهای پشتیبانی سریع، ارتش را به بمباران یک انبار حاوی لوله گاز در فرودگاه متهم کرد و گفت که بمباران بی‌رویه ارتش منجر به آتش‌سوزی عظیم در انبار نزدیک فرودگاه شد.

کنترل بخش‌هایی از خارطوم

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، از زمان آغاز جنگ بین دو نیروی نظامی سودانی در 15 آوریل، نیروهای پشتیبانی سریع بر بخشی از مناطق خارطوم مسلط شدند. این در حالی است که ارتش سودان که جنگنده‌ها و اسلحه سنگین مانند توپخانه را در دست دارد، توانست پایگاه‌های نظامی خود را در پایتخت و بخش‌های مرکزی و بخش شرقی این کشور حفظ کند.

این در حالی است که هم‌اکنون درگیری‌های شدیدی میان دو طرف برای کنترل پایگاه‌ها و مسیرهای تدارکاتی غرب خارطوم در مناطق کردفان و دارفور رخ داده است.

نبرد ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع علیه یکدیگر از 5 ماه پیش آغاز شد. به گفته منابع سازمان ملل درگیری در سودان تاکنون به کشته شدن حدود پنج هزار نفر و آواره شدن بیش از چهار میلیون نفر در داخل و خارج از این کشور منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید