کشته و زخمی‌شدن 15 یمنی در گلوله‌باران استان تعز توسط حوثی‌ها

استان تعز در جنوب غرب یمن طی ماه‌های اخیر شاهد افزایش حملات توپخانه‌ای و تیراندازی به غیرنظامیان توسط نیروهای گروه حوثی بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع محلی، شنبه چهارم شهریور به «العربیه» اطلاع دادند که در گلوله‌باران مناطق غربی استان تعز یمن توسط حوثی‌ها، سه نفر کشته و 12 نفر دیگر از جمله چند زن و کودک زخمی شدند.

بنا به گفته این منابع، گلوله‌باران حوثی‌ها روستای «الغوشاء» در غرب استان تعز را هدف قرار داد و اغلب کشته و زخمی‌ها عضو یک خانواده هستند.

خبرگزاری یمنی «خبر» هم گزارش داد که گروه حوثی، منزل فیصل محمد مقبل الزهاری را مورد هدف قرار دادند.

بنا به این گزارش، عبده فیصل الزهاری (30 ساله)، منتشر عبده الزهاری (4 ساله) و شجون العزی الزهاری (6 ساله) طی این گلوله‌باران کشته شدند.

استان تعز در جنوب غرب یمن طی ماه‌های اخیر شاهد افزایش حملات توپخانه‌ای و تیراندازی به غیرنظامیان توسط نیروهای گروه حوثی بوده است.

یک هیئت عمانی چندی پیش برای برقراری آتش‌بس دائمی و ایجاد صلح پایدار به صنعا سفر و با مقامات گروه حوثی گفت‌وگو کرد.

سازمان ملل متحد هم در تلاش است شرایط آتش‌بس کنونی را با امکان گفت‌وگو میان طرف‌های منازعه در یمن، به صلحی پایدار و پایان‌دادن به جنگ داخلی ویرانگر این کشور ارتقا دهد.

در همین رابطه، هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن در آخرین گزارش خود به شورای امنیت گفت که طرف‌های درگیری در این کشور آمادگی خود برای حل‌وفصل بحران یمن را اعلام کردند اما این مواضع باید به اقداماتی عملی تبدیل شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید