تداوم اعتراضات مردمی در السویداء سوریه و گسترش آن به درعا و حلب

موج جدید اعتراضات ضد‌حکومتی در سوریه پس از آن آغاز شد که در چند روز گذشته برخی مناطق استان السویداء شاهد حمله به دفاتر حزب حاکم بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شمار بسیاری از شهروندان معترض سوری، جمعه سوم شهریور در شهر السویداء مرکز استان السویداء همچنین شهرک «القریا» در جنوب این استان تجمع کرده و با اعتراض به شرایط کشورشان علیه بشار اسد شعار سر دادند.

اعتراضات ضدحكومتى السویداء در جنوب سوريه در ششمين روز به استان‌های درعا و حلب نیز کشیده شد و معترضان خواستار سرنگونی بشار اسد و خروج شبه‌نظامیان وابسته به ایران از کشورشان شدند.

همزمان با تداوم اعتراضات عليه رژیم بشار اسد در شهرهای مختلف سوریه، مردم «الحصان» واقع در دیرالزور هم جمعه در سطح این شهر تجمع کرده و با مردم السویداء، درعا و حلب اعلام همبستگی کردند.

مردم استان السویداء سوریه تحت فشار بحران خفقان‌ و فروپاشی اقتصادی از روز یکشنبه گذشته علیه فساد افسارگسیخته‌ در نهادهای حکومتی کشورشان، شعار سر داده و نسبت به گسترش فقر و بیکاری و وخامت اوضاع معیشتی در مناطق محل سکونت خود اعتراض کردند.

موج جدید اعتراضات ضد‌حکومتی در سوریه پس از آن آغاز شد که در چند روز گذشته برخی مناطق استان السویداء شاهد حمله به دفاتر حزب حاکم بوده است. با تشدید اعتراضات علیه وضعیت اقتصادی، بسیاری از ساکنان این استان جاده‌های مواصلاتی را نیز مسدود کردند.

این نافرمانی در واکنش به تصمیم وزارت تجارت داخلی و حمایت از مصرف‌کنندگان سوریه آغاز شد که با مصوبه حذف یارانه‌های سوخت باعث افزایش بی‌سابقه قیمت بنزین و گازوئیل در مناطق تحت کنترل رژیم حاکم شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید