کشته‌شدن 3 عضو «پ ک ک» در حمله هوایی ترکیه به شمال عراق

حمله پهپادی ترکیه به «پ‌ ک‌ ک» در اقلیم کردستان عراق در حالی است که وزیر امور خارجه ترکیه در سفر به این اقلیم به‌سر می‌برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی، پنجشنبه 2 شهریور اعلام کردند، 3 تن از اعضای حزب کارگران کردستان (پ‌ ک‌ ک) در حمله پهپادی ترکیه به اقلیم کردستان در شمال عراق کشته شدند.

این حمله پهپادی همزمان با سفر هاکان فیدان، وزیر امور خارجه ترکیه به اقلیم کردستان عراق صورت می‌گیرد.

ستاد مبارزه با تروریسم اقلیم کردستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «یک فروند پهپاد ارتش ترکیه یک خودروی جنگجوبان پ‌ک‌ک را هدف قرار داد که منجر به کشته شدن یک مقام ارشد و دو تن از جنگجویان این حزب در منطقه سیدکان در استان اربیل، نزدیک مرز ایران شد».

وزیر خارجه ترکیه سه‌شنبه در اولین روز سفر خود به بغداد، از دولت عراق خواست که این حزب را با الگوبرداری از آنکارا و متحدان غربی یک «سازمان تروریستی» تلقی کنند.

حزب کارگران کردستان از سال 1984 علیه دولت ترکیه قیام مسلحانه‌ کرده که این قیام تاکنون جان ده‌ها هزار نفر از دو طرف را گرفته است.

آنکارا که از 2003 تاکنون پایگاه‌های نظامی در شمال عراق ایجاد کرده است، همواره اعضای این حزب را در کمپ‌های آموزشی و پایگاه‌های آن در شمال عراق مورد حملات هوایی قرار می‌دهد.

ترکیه از آغاز ماه اوت، حملات خود را علیه اعضای مسلح «پ‌ ک‌ ک» در منطقه تشدید کرده است.

بغداد و اربیل متهم هستند که برای حفظ اتحاد راهبردی با آنکارا که یکی از شرکای تجاری اصلی عراق است، از حملات هوایی ترکیه چشم پوشی کرده اما پس از هر حادثه خونین، بیانیه‌هایی در محکومیت نقض حاکمیت عراق و عواقب آن بر غیرنظامیان صادر می‌کنند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه قرار است در هفته‌های آینده به بغداد سفر کند، اما بنا به گفته دولت عراق هنوز تاریخ این سفر مشخص نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید