وزارت بهداشت مصر پس از شیوع سویه جدید کرونا خواستار استفاده از ماسک شد

عوارض ابتلا، افزایش حرارت بدن ، درد بدن و گلو، ضعف، کوفتگی، سرفه مداوم و احساس درد هنگام بلع یا صحبت کردن و همچنین آبریزش بینی و سردرد را شامل می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت مصر شامگاه سه‌شنبه 31 مرداد پس از اعلام ابتلای دو مورد به سویه جدید ویروس کرونا به نام «ایی جی.52»در مصر، از شهروندان خواست تا از ماسک استفاده کنند.

حسام عبدالغفار، سخنگوی وزارت بهداشت مصر، گفت که این وزارتخانه، دو مورد ابتلا به علائم حاد تنفسی را شناسایی کرد که علائمی مشابه سرماخوردگی از جمله درجه حرارت بالا و آبریزش بینی داشتند.

او همچنین در اظهاراتی به رسانه‌های مصری با اعلام اجرای نمونه‌برداری و سواپ(نمونه‌برداری یکبار مصرف) از این دو نفر برای اطمینان از ابتلا و ارسال نمونه‌ها به آزمایشگاه‌های مرکزی، تاکید که ابتلای این دو نفر به سویه جدید کرونا موسوم به «ایی جی.52» با عوارض بسیار خفیف، ثابت شده است.

عبدالغفار با اشاره به این که وزارت بهداشت مصر دارای سیستم رصد بیماری‌های تنفسی در سطح 27 استان است، تصریح کرد: علائم سویه جدید کرونا، مشابه سرماخوردگی‌های معمولی مانند زکام و درجه حرارت بالا است.

شیوع گسترده‌تر

او افزود که سویه جدید کرونا در مقایسه با سویه‌های قبلی، شیوع گسترده‌تری دارد، اما منجر به بروز عوارض شدید، بستری شدن در بیمارستان یا مراقبت‌های ویژه نشده است.

سخنگوی وزارت بهداشت مصر ضمن توصیه به شهروندان نسبت رعایت همه تدابیر احتیاطی و استفاده از ماسک در مکان‌های شلوغ و خوردن مواد غذایی تقویت‌کننده سیستم ایمنی، به سالمندان هشدار داد از تردد در مکان‌های شلوغ اجتناب کرده و واکسن دریافت کنند.

عوارض ابتلا به سویه جدید

حسام حسنی، رئیس کمیته علمی مبارزه با کرونا در وزارت بهداشت مصر نیز پیشتر در مصاحبه با «العربیه»، از جزئیاتی در مورد سویه جدید کرونا و عوارض ابتلا به آن خبرداده بود.

به گفته حسنی، مشخصه سویه جدید، شیوع سریع است و فقط دستگاه تنفسی فوقانی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. حسنی افزود که عوارض ابتلا، افزایش حرارت بدن ، درد بدن و گلو، ضعف، کوفتگی، سرفه مداوم و احساس درد هنگام بلع یا صحبت کردن و همچنین آبریزش بینی و سردرد را شامل می‌شود.

به گفته رئیس کمیته علمی مبارزه با کرونا در وزارت بهداشت مصر سویه جدید شیوع گسترده‌تری دارد، اما قوی‌تر از سویه‌های پیشین نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید