مصر از اکتشاف میدان نفتی جدید در خلیج سوئز خبر داد

3 حلقه چاه دیگر از طریق تأسیسات تولید اولیه، قابل حفاری است و برای تکمیل فاز کنونی، برنامه حفاری اکتشافی و توسعه منطقه امتیاز، مورد استفاده قرار خواهد گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت نفت و منابع معدنی مصر سه‌شنبه 31 مرداد از کشف منابع نفتی جدید در منطقه امتیازی فراساحلی «جیسوم» در خلیج سوئز خبر داد.

به گفته شرکت «کایرون»، کشف جدید در منطقه امتیاز «جیسوم» واقع در غرب خلیج سوئز صورت گرفت که منطقه عملیات مشترک شرکت «پتروگلف مصر» به نیابت از سازمان دولتی نفت مصر به میزان 50 درصد و «کایرون - بيكو وكوفبيك» به میزان 50 درصد است.

این کشف از چاه حفاری‌شده شمالی جیسوم شمالی «جی ان ان -11»انجام شد. این چاه با 165 فوت لایه عمودی با کیفیت بالا در طبقات زمین در منطقه «النوبه» قرار دارد که به پیش از دوران زمین‌شناسی میوسن بازمی‌گردد. این اولین بار است که در لایه‌های خاک درمنطقه النوبه نفت خام کشف شده و مخزن اصلی تولید این میدان در سازند «نوخال» واقع شده است.

این چاه از طریق تأسیسات تولید اولیه، حفاری شد که اخیراً در میدان شمالی جیسوم نصب شده بود و چاه با موفقیت، بیش از 2500 بشکه در روز تولید کرد.

در بیانیه‌ای که «العربیه» نسخه‌ای از آن دریافت کرد، آمده است که با تولید چاه جدید و برنامه حفاری موفقیت‌آمیز که تاکنون در این میدان انجام شده است، مجموع تولید نفت خام به حدود 23000 بشکه در روز رسیده در حالی که قبل از توسعه میدان شمالی جیسوم، 4000 بشکه در روز بود.

3 حلقه چاه دیگر از طریق تأسیسات تولید اولیه، قابل حفاری است و برای تکمیل فاز کنونی، برنامه حفاری اکتشافی و توسعه منطقه امتیاز، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وزارت نفت مصر در ژوئن 2020 اعلام کرده بود که کشفی نفت در امتداد منطقه مزبور در جنوب خلیج سوئز در آبهای کم عمق دریای سرخ با نرخ اولیه تولید 2000 بشکه در روز نفت خام، انجام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید