ادامه اعتراضات به وخامت اوضاع معیشتی در استان سویداء سوریه

تظاهرات ضد‌حکومتی در اعتراض به وخامت اوضاع معیشتی ابتدا در استان درعا آغاز شد و ساکنان شهر جرمانا در حومه دمشق نیز در روزهای اخیر در اعتراض به قطع شدن مکرر جریان برق در این منطقه تظاهرات کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

صدها شهروند سوری در استان السویداء دوشنبه 30 مرداد برای دومین روز متوالی نسبت به وخامت اوضاع معیشتی در استان محل سکونت خود در جنوب سوریه که تحت کنترل نیروهای حکومت بشار اسد است، تجمع و اعتراض کردند.

تظاهرات ضد‌حکومتی مردم در السویداء پس از آن آغاز شد که حکومت اسد هفته گذشته تصمیم گرفت یارانه‌های سوخت را حذف کند، اقدامی که به شدت باعث افزایش بیش از پیش قیمت‌ها شده و تاثیری بسیار منفی بر معیشت مردم که در نتیجه فروپاشی اقتصاد سوریه به‌دلیل 12 سال جنگ داخلی رنج می‌برند، گذاشت.

شایان ذکر است که استان السویداء خاستگاه اقلیت دروزی‌ها در سوریه است که عموما از ورود به جنگ و درگیری‌های داخلی اجتناب می‌کردند.

ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی صحنه‌هایی از بالا بردن چند تن از روحانیون پرنفوذ اقلیت دروزی بر دوش تعدادی از معترضان را نشان می‌دهد که از مطالبات تظاهرکنندگان حمایت کرده و ضمن ابراز نگرانی شدید درباره اوضاع جاری، خواستار اقدام برای تحقق تغییر و برقراری عدالت شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه در این‌باره گزارش کرد که این اعتراض‌ها در پاسخ به فراخوان عشایر السویداء برای نافرمانی مدنی صورت گرفته است.

به گفته این دیدبان، تمام ادارات دولتی و مغازه‌ها شاهد تعطیلی کامل بود.

دیدبان حقوق بشر سوریه پیش‌تر از شعله‌ور شدن اعتراضات در استان درعا در جنوب سوریه نیز خبر داده بود.

در پرتو فقدان بیش از 99 درصد ارزش پول ملی سوریه و زیر خط فقر رفتن اکثریت سوری‌ها بنا بر گزارش سازمان ملل بیش از 12 میلیون شهروند این کشور از گرسنگی و ناامنی غذایی رنج می‌برند.

اعتراضات علیه وخامت اوضاع معیشتی از حومه دمشق پایتخت سوریه آغاز شده است و در روزهای اخیر ساکنان منطقه جرمانا در اعتراض علیه قطعی مکرر جریان برق در این منطقه تظاهرات کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید