کشته‌شدن 8 عضو «هیئت تحریر الشام» در حمله هوایی روسیه

جنگنده‌های روسیه مقر نظامی «هیئت تحریرالشام» (جبهه النصره سابق) در حومه شهر ادلب واقع در شمال غرب سوریه را هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه، دوشنبه 30 مرداد اعلام کرد که در حملات هوایی روسیه به یک مقرنظامی متعلق به «هیئت تحریر الشام» در ادلب در شمال غرب سوریه، دست‌کم هشت تن از جنگجویان این گروه کشته شدند.

این سازمان حقوق بشری گفت: «هواپیماهای جنگی روسیه مقر نظامی «هیئت تحریر الشام» را در حومه شهر غربی ادلب هدف قرار دادنند و هشت نفر از آنها را کشتند».

هیئت تحریر الشام (جبهه النصره سابق) که با القاعده مرتبط بود، مناطق وسیعی از استان ادلب و مناطق مجاور آن در استان‌های لاذقیه، حماه و حلب را تحت کنترل دارد.

خبرنگار خبرگزاری فرانسه در منطقه شمال غرب سوریه گفت، جنگنده‌های روسیه منطقه‌ای در حومه شهر ادلب را هدف قرار داد که در آن استخرها و یک پارک تابستانی وجود دارد.

او افزود: «هیئت تحریر الشام» پس از این حملات منطقه را محاصره کرد.

آتش‌بس در مناطق داخل و اطراف ادلب از 6 مارس 2020 توسط مسکو متحد دمشق و ترکیه که از تعدادی از گروه‌های درگیر حمایت می‌کند. آتش‌بس مذکور که با نظارت ترکیه و روسیه برقرار شد، سه ماه پس از حمله گسترده دمشق به منطقه مخالفان اعلام شد.

این منطقه هر از گاهی شاهد گلوله‌باران متقابل چندین طرف و همچنین حملات ارتش سوریه و روسیه است، اگرچه آتش‌بس هنوز تا حد زیادی برقرار است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید