هیئت عمانی پس از گفت‌وگو با حوثی‌ها برای ایجاد صلح پایدار یمن را ترک کرد

فرستاده سازمان ملل به یمن پیشتر اظهار داشت که روند سیاسی باید به مصالحه و احقاق حقوق یمنی‌ها منجر شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

هیئت اعزامی عمان پس از چهار روز گفت‌وگو با حوثی‌ها در راستای تلاش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برای ایجاد صلح پایدار در یمن، این کشور را ترک کرد.

وبگاه خبری «یمن فیوچر»، یکشنبه 29 مرداد به نقل از منابعی در فرودگاه بین‌المللی صنعا گزارش داد که هیئت عمانی امروز بدون اطلاع‌رسانی پیرامون مذاکراتش با مقامات ارشد گروه حوثی، سفر خود به یمن را به پایان رساند.

سازمان ملل در تلاش است شرایط آتش‌بس کنونی را با امکان گفت‌وگو میان طرف‌های منازعه در یمن، به صلحی پایدار و پایان‌دادن به جنگ داخلی ویرانگر این کشور ارتقا دهد.

در همین رابطه، هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن در آخرین گزارش خود به شورای امنیت گفت که طرف‌های درگیری در این کشور آمادگی خود برای حل‌وفصل بحران یمن را اعلام کردند اما این مواضع باید به اقداماتی عملی تبدیل شوند.

گروندبرگ تصریح کرد که «از سرگیری روند سیاسی با مدیریت سازمان ملل جهت توقف نهایی جنگ اولویت اول است و این روند باید امکان گفت‌وگوی همه طرف‌های یمنی و حفظ منافعشان را در نظر بگیرد.»

فرستاده سازمان ملل به یمن همچنین اظهار داشت که روند سیاسی باید به مصالحه و احقاق حقوق یمنی‌ها منجر شود.

گروندبرگ تاکید کرد که بدون مذاکره دو طرف منازعه بر راه‌حلی توافقی برای چالش‌های اقتصادی و مالی یمن، صلحی پایدار در این کشور برقرار نخواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید