اعلام استراتژی دانشگاه علم و فناوری «کاوست» توسط ولی‌عهد سعودی

کاوست از طریق این استراتژی به پیشرفت بخش دانشگاهی و تحقیقات علمی همچنین رشد شرکت‌های مبتنی بر تکنولوژی نوین در سعودی کمک می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی، یکشنبه 29 مرداد استراتژی دانشگاه علم و فناوری ملک عبدالله موسوم به «کاوست» را اعلام کرد.

هدف از اعلام این استراتژی، تبدیل ایده‌ها به علوم و تحقیقات در زمینه بهداشت، پایداری محیط زیست، انرژی‌های تجدیدپذیر و اقتصاد آینده به نو‌آوری است.

شاهزاده محمد بن سلمان در اظهاراتی با اشاره به اینکه «کاوست» از زمان تاسیس تاکنون در تحقیقات، نوآوری‌ و اکتشاف استعدادها بی‌نظیر بوده است، گفت که کاوست به یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی پیشرفته در جهان تبدیل شده و استراتژی جدید، مرحله نوینی برای این دانشگاه است تا جایگاه خود در روند تولید دانش را تثبیت کند.

استراتژی جدید بر افزایش فرصت‌ها برای تبدیل تحقیقات به نوآوری‌های سودآور از طریق راه‌اندازی موسسه ملی تحول برای تحقیقات کاربردی (NTI)، سازماندهی مجدد مؤسسات تحقیقاتی در این دانشگاه و ایجاد صندوق نوآوری فنی (DTIF) با بودجه تخمینی 750 میلیون ریال سعودی، تمرکز دارد.

کاوست علاوه بر ادامه همکاری با شرکت‌های بزرگ در پادشاهی عربی سعودی و جهان، به عنوان همکاری در راه‌اندازی بخشی از پروژه‌های «نیوم»، صدها هزار صخره مرجانی در زمینی به مساحت 100 هکتار در جزیره شوشه در دریای سرخ را احیا خواهد کرد.

از دیگر نکات مهم در استراتژی این دانشگاه، همکاری راهبردی با شرکت‌های پیشرو در شهر شینزین چین برای تحقیق در بخش فضا، ساخت روبوت‌ها و تراشه‌های الکترونیکی است.

کاوست از طریق این استراتژی به پیشرفت بخش دانشگاهی و تحقیقات علمی همچنین رشد شرکت‌های مبتنی بر تکنولوژی نوین در سعودی کمک می‌کند.

بسیاری از فارغ التحصیلان «کاوست» هم اکنون عضو هیئت مدیره شرکت‌ها و موسسات علمی بزرگ و مدیران اجرایی در نهادهایی از جمله ناسا، پژوهشگاه تکنولوژی ماساچوست و پروژه نیوم هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید