السیسی: بحران اقتصادی مصر پیامد شرایط جدید جهانی است

رئیس جمهوری مصر پیرامون سیاست خارجی کشورش گفت که دولت مصر رویکرد ثابتی در روابط خارجی دارد و همواره از امنیت و ثبات منطقه پشتیبانی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر گفت که دولت مسئول بحران اقتصادی کشور نیست و شرایط جدید جهانی دلیل اصلی این بحران است.

السیسی، شنبه 28 مرداد در هنگام دیدار از آکادمی نظامی مصر تصریح کرد که دولت مصر درصدد است از طریق برنامه‌های اقتصادی و صنعتی، همچنین کاهش هزینه‌ واردات، راه‌حلی اصولی برای بحران اقتصادی کشور بیابد.

رئیس جمهوری مصر تاکید کرد، منابع و کالاهای داخلی مناسبی در کشور وجود دارد که می‌تواند جایگزین واردات شود.

السیسی اشاره کرد که ذخایر کالاهای اساسی در مصر برای 6 ماه آینده مشکلی ندارد و افزود، حدود 4 میلیون هکتار به اراضی کشاورزی کشور اضافه شده است.

او درباره بحران برق در مصر گفت که در شرایط افزایش بی‌سابقه دما، کشورش روزانه به 18 هزار تن مازوت برای فعالیت تمام وقت نیروگاه‌های برق نیاز دارد.

رئیس جمهوری مصر ادامه داد، به طور متوسط ماهیانه نیم میلیون تن مازوت برای تولید برق نیاز است که بین 300 تا 350 میلیون دلار در ماه هزینه این سوخت می‌شود و دولت در تلاش مستمر برای تامین این هزینه است.

او اظهار داشت که دولت در تلاش برای کاهش قیمت کالاها است و در این رابطه اقداماتی برای کنترل روند افزایشی قیمت‌ها انجام خواهد داد.

السیسی پیرامون سیاست خارجی مصر گفت که دولت مصر رویکرد ثابتی در روابط خارجی خود دارد و همواره از امنیت و ثبات در منطقه پشتیبانی می‌کند.

او تاکید کرد که سیاست خارجی مصر مبتنی بر اعتدال و عدم مداخله در امور داخلی کشورها است و پیوسته می‌کوشد راه‌حل‌های سیاسی و مسالمت‌آمیز برای بحران‌های منطقه‌ای بیابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید