«اکوواس» از فعال‌سازی نیروهای احتیاط برای بازگرداندن حاکمیت قانون به نیجر خبر داد

جامعه اقتصادی غرب آفریقا هشدار داده بود که در صورت عدم عقب‌نشینی نظامیان از کودتا در نیامی، این بلوک به گزینه مداخله نظامی در نیجر متوسل خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جامعه اقتصادی غرب آفریقا «ECOWAS» شامگاه چهارشنبه 25 مرداد اعلام کرد که فعال‌سازی نیروهای احتیاط این بلوک را برای «بازگرداندن حاکمیت قانون به نیجر» آغاز کرده است.

جامعه اقتصادی غرب آفریقا در حساب خود در شبکه «X» (توئیتر سابق) اعلام کرد که رؤسای ارکان ارتش‌های کشورهای عضو این بلوک در آکرا، پایتخت جمهوری غنا به‌منظور بررسی استقرار نیروهای احتیاط در نیجر تشکیل جلسه می‌دهند.

پیش‌تر و در واکنش به کودتای نظامی در نیجر، بلوک «اکوواس» هشدار داده بود که در صورت عدم عقب‌نشینی نظامیان از کودتا در نیامی، این بلوک به گزینه مداخله نظامی در نیجر برای بازگرداندن محمد بازوم، رئیس جمهوری نیجر به قدرت، متوسل خواهد شد.

در پیام «اکوواس» همچنین آمده است که در راستای پیگیری توصیه‌های هیئت رؤسای کشورها و دولت‌های عضو این جامعه اقتصادی که در اجلاس فوق‌العاده آن درباره اوضاع سیاسی در نیجر در 10 اوت در ابوجا، پایتخت نیجریه اتخاذ شد، کمیته رؤسای ارکان ارتش‌های کشورهای عضو اکوواس به فعال‌سازی نیروهای احتیاط خود برای بازگرداندن حاکمیت قانون در نیجر اقدام کرد.

در این بیانیه نیز آمده است که به همین منظور کمیته رؤسای ارکان ارتش‌های کشورهای وابسته به جامعه اقتصادی غرب آفریقا نشستی استثنایی را طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه 26 و27 مرداد در آکرا برگزار می‌کند تا آخرین تدابیر مربوط به استقرار نیروهای احتیاط به‌منظور بازگرداندن حاکمیت قانون در کشور نیجر، اتخاذ شود.

بحران سیاسی در نیجر شاهد تحولات جدیدی است به‌طوری که یک فعال دیگر نیجری از تشکیل جبهه‌ای جدید برای حمایت از محمد بازوم، رئیس جمهوری این کشور که چند هفته پیش با وقوع کودتایی نظامی از قدرت برکنار شده است، خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید