تصرف ساختمان‌های سازمان ملل توسط افراد مسلح در اردوگاه «عین الحلوه»

دوروتی کلاوس: اقدامات افراد مسلح نقض آشکار قوانین بین المللی، هتک حرمت اماکن سازمان ملل و تضعیف امنیت کارکنان «آنروا » و آوارگان فلسطینی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به رغم آرامش نسبی حاکم بر اردوگاه «عین الحلوه» در جنوب لبنان پس از درگیری‌های خشونت آمیز دو هفته پیش، «آنروا»، آژانس امدادی ویژه آوارگان فلسطینی، پنجشنبه 26 مرداد با صدور بیانیه‌ای از تصرف مسلحانه تاسیسات سازمان ملل در این اردوگاه خبر داد.

دوروتی کلاوس، مدیر امور آنروا در لبنان، در بیانیه‌ای اعلام کرد که این نهاد بین المللی گزارش‌های نگران‌کننده‌ای دریافت کرده است که نشان می‌دهد گروه های مسلح تاسیسات «آنروا» از جمله یک مجتمع مدرسه‌ای در اردوگاه آوارگان فلسطینی «عین الحلوه» را تصرف کرده‌اند.

کلاوس همچنین هشدار داد که تاسیسات آنروا در نتیجه درگیری های اخیر در این اردوگاه آسیب دیده است.

نقض قوانین بین‌المللی

کلاوس خاطرنشان کرد که این مجتمع شامل چهار مدرسه زیر نظر «آنروا» است که 3200 کودک پناهنده فلسطینی در آنجا تحصیل می کنند.

وی همچنین تاکید کرد که اقدامات افراد مسلح نقض آشکار حرمت ساختمان‌های سازمان ملل، نقض قوانین بین المللی و تضعیف امنیت کارکنان آنروا و آوارگان فلسطینی است.

این مقام مسئول اظهار داشت که این مدارس باید پناهگاهی امن و مکانی آرام برای کودکان باشد تا بتوانند تحصیل و بازی کنند و هرگز نباید در درگیری های مسلحانه مورد حمله قرار بگیرند.

آنروا از گروه‌های مسلح خواست فوراً ساختمان‌های این نهاد را تخلیه کنند تا بتواند ارائه خدمات را از سر بگیرد و به همه آوارگان فلسطینی نیازمند کمک کند.

درگیری‌های شدید اواخر ماه گذشته میلادی در اردوگاه «عین‌الحلوه»، یکی از بزرگترین و پرجمعیت‌ترین اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در لبنان، بین اعضای جنبش فتح و سایر گروه‌های افراطی رخ داد که در نتیجه آن 11 نفر کشته و 40 نفر زخمی شدند.

گروه‌های مسلح در این درگیری که چند روز ادامه یافت، از گلوله و سلاح‌های متوسط ​​استفاده کردند.

بیش از 54 هزار پناهجوی فلسطینی در این اردوگاه زندگی می کنند. افزون بر آن، طی سال‌های گذشته هزاران فلسطینی فراری از درگیری‌ها در سوریه نیز به این اردوگاه پناه آوردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید