تجمع اعتراضی مردم «عین قانا» در جنوب لبنان علیه نمایندگان حزب الله و امل

تبانی و همراهی اغلب سیاسیون و احزاب سیاسی با بانک‌ها و نقش آنها در گسترش فساد و ناکارآمدی در اداره امور کشور به اعتراضات در لبنان دامن زده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مردم منطقه «عین قانا» یکی از شهر‌های شیعه نشین جنوب لبنان، چهارشنبه 25 مرداد با برگزاری تجمعی اعتراض آمیز علیه نماینده‌گان حزب الله شعار دادند.

ساکنان «عین قانا» روز گذشته با تجمع در میدان این شهر علیه «محمد رعد»، نماینده حزب الله و همکارش «هانی قبیسی» از جنبش امل، متحد نزدیک حزب‌ الله شعار سر دادند.

یکی از زنان شرکت کننده در این تظاهرات اعتراضی گفت که دیگر به نماینده حزب الله رای نخواهد داد.

برخی از تظاهرکنندگان نیز با اعلام برائت از این دو نماینده آنها را به بی توجهی نسبت به مشکلات شهروندان متهم کردند.

شماری از شرکت کنندگان که علیه حزب الله لبنان شعار دادند، چندی بعد عذرخواهی کردند. به گفته برخی لبنانی‌ها، این افراد مثل همیشه در معرض تهدید اعضای حزب الله قرار گرفتند و مجبور به عذرخواهی شدند.

معترضان دیدگاه نمایندگان منطقه و بی توجهی آنها به شرایط شهرشان را به شدت محکوم کردند.

تهدید به تشدید اعتراض‌ها

تظاهرکنندگان «عین قانا» به کمبود داروی بیماری‌های مزمن و کمبود اکسیژن برای بیماران در اثر قطعی برق اعتراض کردند.

معترضان تهدید کردند که در صورت حل نشدن مشکلات و بازگرداندن خدمات برق به شهر، اعتراضات خود را تشدید خواهند کرد.

نارضایتی معترضان از این دو نماینده پس از آن شدت گرفت که برق منطقه «عین قانا» سه روز متوالی قطع شده است و نمایندگان این منطقه هم هیچ واکنشی نسبت به این مشکل نشان ندادند.

این اعتراضات در حالی صورت می‌گیرد که لبنان در یکی از بدترین بحران‌های اقتصادی و معیشتی چند دهه اخیر به سر می‌برد به طوری که مردم این کشور حدود 90 درصد از قدرت خرید خود را از دست داده و بانک‌های این کشور، حساب‌ها و وجوه سپرده گذاران را توقیف کرده‌اند.

تبانی و همراهی اغلب سیاسیون و احزاب سیاسی با بانک‌ها و نقش آنها در گسترش فساد و ناکارآمدی در اداره امور کشور به اعتراضات در لبنان دامن زده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید