نایب رئيس شورای حاکمیت سودان برای برون‌رفت از بحران این کشور نقشه‌راه ارائه داد

مالک عقار ضمن عذرخواهی از مردم سودان به دلیل ناکامی در تشكيل دولت بر تعهد خود برای به کارگیری تمام تلاش‌ها جهت متوقف ساختن جنگ در این کشور تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مالک عقار، نایب رئيس شورای حاکمیت سودان، از ارائه راهکاری جهت برقراری آتش‌بس میان دو طرف نظامی متخاصم در سودان خبر داد.

نایب رئيس شورای حاکمیت سودان ضمن ارائه نقشه راه برای پایان دادن به درگیری‌های میان نیروهای ارتش و پشتیبانی سریع سودان، در توضیح خود در این‌باره گفت: «این راه‌حل گفت‌‌‌وگوی میان نیروهای سیاسی برای مرحله گذار و برگزاری انتخابات را شامل می‌شود.

مالک عقار خاطرنشان کرد که اولویت در مراحل آینده با اجرای راهکارهایی برای پایان دادن به جنگ، ارسال کمک‌ها به تمامی نقاط سودان، برقراری ارتباط با همه طرف‌ها و جلوگیری از گسترش دامنه جنگ به بقیه مناطق سودان آغاز می‌شود.

وی افزود که شرایط کنونی مستلزم آن است که برای اداره امور کشور، دولتی تشکیل داده شود و دوره تأسیس پس از جنگ به بازسازی و ایجاد ساختارهای موسساتی اختصاص خواهد یافت.

عذرخواهی از مردم سودان

مالک عقار با عذرخواهی از مردم سودان به دلیل شکست در تشکیل دولت سودان، بر تعهد خود برای به کارگیری تمام تلاش‌ها برای متوقف ساختن جنگ تاکید کرد.

او همچنین گفت که نقشه راه مورد نظر وی به وجود نیروهایی خارج از سازمان تشکیلاتی نیروهای مسلح پایان خواهد داد. او نیز در پیامی خطاب به نیروهای پشتیبانی سریع تاکید کرد که نمی‌توان دو ارتش در یک کشور داشت.

نایب رئیس شورای حاکمیت سودان با تاکید بر اینکه رویکرد رقابت حزبی و فرهنگ حذف دیگری نمی‌تواند ادامه پیدا کند، از اسلام‌گرایان خواست تا در تجربیات خود طی سی سال گذشته بازنگری کنند. او آن تجربیات را به کالاهایی تاریخ‌مصرف گذشته توصیف کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید