کشته شدن 3 شبه‌نظامی هم‌پیمان رژیم اسد طی حمله جدید «داعش» در صحرای سوریه

حمله‌ای که یک انبار مهمات را هدف قرار داد در راستای تشدید قابل‌توجه عملیات گروه «داعش» علیه ارتش سوریه صورت می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، سه‌شنبه 24 مرداد دست‌کم سه نفر از نیروهای هم‌پیمان با ارتش سوریه در حمله جدید گروه «داعش» به انبار مهمات در مرکز سوریه کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که نیروهای گروه داعش «بامداد سه‌شنبه، یک انبار مهمات را در منطقه پالمیرا در حومه شرقی حمص هدف قرار دادند».

گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه افزود: «با وجود وخیم بودن حال 8 نفر از زخمی‌ها احتمال می‌رود آمار کشته‌شدگان این حمله افزایش یابد».

گروه «داعش» که سال 2014 مناطق گسترده‌ای را در عراق و سوریه تصرف کرده بود، در سال 2019 در خاک این دو کشور متحمل شکست‌های پی در پی شد که به آزاد‌سازی مناطق تحت کنترل این گروه منجر شد.

از زمان شکست داعش چهار رهبر این گروه کشته شدند، با این حال، اما برخی نیروهای متواری وابسته به آن هر از چندگاهی حملاتی را علیه طرف‌های مختلف به‌ویژه نیروهای رژیم سوریه انجام می‌دهند.

دید‌بان حقوق بشر سوریه بیان کرد که حمله روز سه‌شنبه در پرتو تشدید قابل‌توجه عملیات گروه داعش علیه ارتش سوریه در صحرای این کشور صورت می‌گیرد.

این دست‌کم چهارمین حمله گروه داعش از ابتدای ماه جاری تاکنون علیه ارتش سوریه و شبه‌نظامیان هم‌پیمان رژیم اسد است.

بر اساس گزارش دیدبان، پنج‌شنبه گذشته دست‌کم 33 سرباز ارتش سوریه در حمله‌ای به یک اتوبوس نظامی در شرق این کشور که داعش مسئولیت آن را برعهده گرفته است، کشته شدند.

ده سرباز ارتش سوریه و افراد مسلح وابسته به آن نیز در 7 اوت جاری، در حمله داعش به چندین ایست بازرسی نظامی در استان رقه که بارزترین پایگاه این گروه افراطی در این کشور محسوب می‌شود، کشته شدند.

در اوایل ماه جاری نیز حمله‌ داعش به کاروان کامیون‌های نفتکش در حومه شرقی حماه هفت کشته بر جای گذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید