مذاکرات مصر و سوریه درباره بازگشت پناهجویان سوری و مبارزه با تروریسم و مواد مخدر

دولت مصر ضمن ابراز حمایت کامل خود از مردم سوریه به‌منظور برون‌رفت از بحرانی که به آن گرفتار شده‌اند بر محافظت از وحدت سوریه و یکپارچگی سرزمینی این کشور تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سامح شکری وزیر خارجه مصر و فیصل مقداد، همتای سوری او طی دیداری موضوعاتی نظیر ضرورت بازگشت پناهجویان سوری و مبارزه با تروریسم و مواد مخدر را بررسی کردند.

در این‌ دیدار وزرای خارجه مصر و سوریه ابعاد مربوط به نشست کمیته ارتباط عربی که در راستای نقش اتحادیه عرب و کشورهای عضو آن برای تقویت اقدام عربی مشترک و همیاری برای دست‌یابی به راه‌حلی همه‌جانبه برای بحران سوریه است را مورد بررسی قرار دادند.

در این راستا دولت مصر ضمن ابراز حمایت کامل خود از مردم سوریه در بحرانی که به آن گرفتار شده‌اند بر محافظت از وحدت سوریه و یکپارچگی سرزمینی این کشور تاکید کرد.

بنا بر بیانیه‌ای که از سوی وزارت خارجه مصر در روز سه‌شنبه 24 مرداد منتشر شده، سامح شکری و فیصل مقداد موضوعاتی نظیر بازگشت پناهجویان، مبارزه با تروریسم و مواد مخدر و همچنین همکاری‌‌های امنیتی با کشورهای عربی همجوار سوریه و موضوعات بهبودی هر چه زودتر سوریه و اعمال حاکمیت این کشور بر تمامی سرزمین‌های آن را بررسی کردند.

احمد ابوزید، سخنگوی رسمی و مدیر اداره‌کل امور دیپلماتیک وزارت خارجه مصر تصریح کرد که سامح شکری طی این دیدار بر پافشاری کمیته عربی بر تکمیل ماموریت موکول به آن جهت کمک به‌ برون‌‌رفت از بحران طولانی‌مدت سوریه و کمک و یاری‌رسانی به ملت سوری برادر برای خارج شدن از محنت آن و همچنین حفاظت از وحدت سوریه و تمامیت ارضی آن تاکید کرده است.

فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه نیز آخرین تحولات اوضاع و بحران جاری در کشورش و تلاش‌های انجام شده در تمام زمینه‌ها برای پایان دادن به آن را با همتای مصری خود مورد بحث قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید