دیدبان حقوق بشر سوریه از انفجار یک انبار مهمات در شمال شرق دمشق خبر داد

به گفته دیدبان، انفجار در یک انبار موشک و مهمات در مناطق تحت کنترل حزب الله لبنان در منطقه قلمون، بر فراز رشته کوه ناهموار مرزی در مجاورت لبنان رخ داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه، بعد از ظهر سه شنبه 24 مرداد از وقوع انفجاری مهیب در یک انبار موشک و مهمات در شمال شرق دمشق خبر داد.

این انفجار دو روز پس از انفجارهای مشابه در انبارهای مهمات متعلق به گروه‌های وابسته به ایران در نزدیکی پایتخت سوریه رخ می‌دهد.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، ابتدا انفجار در داخل انبار روی داد و سپس صدای انفجارهای شدیدی در منطقه «الرحیبه» در حومه دمشق به گوش رسید.

این نهاد حقوق بشری افزود، انفجار در یک انبار موشک و مهمات در مناطق تحت کنترل حزب الله لبنان در منطقه قلمون بر فراز رشته کوه ناهموار مرزی در مجاورت لبنان رخ داد و تلفات جانی نیز به همراه داشت.

رسانه های رسمی سوریه هیچ خبری درباره این انفجار منتشر نکردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، انفجارهای مشابهی در سحرگاه روز یکشنبه در غرب دمشق در انبارهای موشکی متعلق به گروه‌های وابسته به ایران رخ داد که به گفته دید‌بان، خسارات مادی در پی داشت.

رامی عبدالرحمن، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانسه گفت: «هنوز اطلاعاتی در مورد ماهیت حادثه وجود ندارد و گزارشی درباره این که علت حادثه بمباران هوایی یا عملیات زمینی بوده، منتشر نشده است».

بر اساس این گزارش، در 7 اوت هم چهار سرباز سوری و دو جنگجوی وفادار به ایران در حملات اسرائیل به مکان های نظامی و انبارهای تسلیحاتی در مجاورت دمشق، کشته شدند.

اسرائیل به ندرت انجام حملات در سوریه را تایید می کند، اما همواره تکرار کرده که به مقابله با تلاش‌های ایران برای تحکیم حضور نظامی خود در سوریه ادامه خواهد داد.

سوریه از سال 2011 شاهد درگیری خونین داخلی بوده که حدود نیم میلیون کشته برجای گذاشت. این جنگ داخلی آسیب های زیادی به زیرساخت کشور وارد کرد و به آواره شدن میلیونها نفر در داخل و خارج سوریه منجر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید