دو فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای اسرائیلی در کرانه باختری کشته شدند

ساکنان محلی گفتند که نیروهای اسرائیلی پس از یورش به اردوگاه عقبه جبر در شهر اریحا با فلسطینیان درگیر و طی آن دو جوان فلسطینی کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع پزشکی فلسطینی، بامداد سه شنبه 23 مرداد اعلام کردند، دو فلسطینی در اردوگاه «عقبه جبر» واقع در اریحا در کرانه باختری به ضرب گلوله نیروهای اسرائیلی کشته شدند.

ناصر العنانی، رئیس بیمارستان دولتی اریحا گفت: «دو جوان فلسطینی حدودا بیست ساله که مورد اصابت گلوله جنگی در سینه قرار گرفته بودند، در بیمارستان جان‌شان را از دست دادند».

ساکنان محلی هم گفتند که نیروهای اسرائیلی پس از یورش به اردوگاه «عقبه جبر» در شهر اریحا با فلسطینیان درگیر و طی آن دو فلسطینی کشته شدند.

هنوز مشخص نیست که آیا این دو فلسطینی کشته شده در درگیری‌ها در اردوگاه حضور داشته‌اند یا نه. همچنین تاکنون بیانیه‌ای از سوی ارتش اسرائیل درباره اتفاقات اردوگاه عقبه جبر منتشر نشده است.

خشونت‌ها در کرانه باختری طی 15 ماه گذشته با تشدید حملات اسرائیل، حملات خیابانی فلسطینی‌ها و حملات شهرک نشینان یهودی به روستاهای فلسطینی، تشدید شده است.

کرانه باختری بخشی از سرزمین فلسطین بوده که قرار است با قدس شرقی و نوار غزه کشور فلسطین را تشکیل دهد. این منطقه در جنگ سال 1967 توسط اسرائیل اشغال شد.

اسرائیل از آن زمان شهرک‌های بزرگی را در کرانه باختری ساخته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید