محاصره چندساعته محل اقامت نخست وزیر یمن در عدن

افراد مسلح پس از مداخله رئیس شورای ریاست جمهوری یمن و در تماس با فرمانده آنها از مقابل اقامتگاه معین عبدالملک در منطقه «المعاشیق» عدن عقب نشینی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع رسمی در کاخ ریاست جمهوری یمن در عدن دوشنبه 23 مرداد اعلام کرد که افراد مسلح روز گذشته اقامتگاه معین عبدالملک نخست وزیر این کشور را برای چند ساعت محاصره کرده و سپس آنجا را ترک کردند.

به گزارش خبرگزاری «انباء العالم العربی»، این منبع تاکید کرد که افراد مسلح وابسته به نیروهای «العمالقه» تحت کنترل دولت قانونی یمن که یکی از اعضای شورای رهبری ریاست جمهوری به نام «ابوزرعه المحرمی» آنها را فرماندهی می‌کند، مقر نخست وزیر را محاصره کرده بودند.

این بیانیه افزود که افراد مسلح پس از مداخله رئیس شورای ریاست جمهوری و در تماس با «المحرمی» از مقابل اقامتگاه عبدالملک در کاخ ریاست جمهوری در منطقه «المعاشیق» عدن عقب نشینی کردند.

پیش از این یک منبع رسمی به خبرگزاری «انباء العالم العربی» گفته بود که افراد مسلح از خروج کارمندان دولت از کاخ جلوگیری کرده و همچنین از ورود بازدیدها به مقر اقامت نخست وزیر یمن جلوگیری کردند.

معین عبدالملک چند روز پیش در پاسخ به دعوت رئیس شورای رهبری ریاست جمهوری یمن، که از بخش دولتی خواسته بود از ریاض به عدن باز گردند، به پایتخت موقت این کشور بازگشته بود.

نیروهای «العمالقه» از جمله نیروهای ارتش ملی یمن هستند که از سال 2017 تحت فرماندهی ائتلاف عربی سازماندهی شده و در جنگ علیه حوثی‌های شرکت کردند. این نیروها در عدن پایتخت موقت دولت قانونی یمن، لحج، شبوه و مآرب، دارای پایگاه‌های نظامی محکمی هستند و تا قبل از توافق آتش‌بس دولت قانونی با حوثی‌ها در جبهه‌های الحدیده و تعز علیه شبه‌نظامیان حوثی می‌جنگیدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید