حمله موشکی ناوهای جنگی روسیه به مواضع داعش در صحرای سوریه

گروه داعش در سال 2014، متحمل شکست های پی در پی در عراق و سوریه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه گزارش داد که ناوهای جنگی روسیه مستقر در سواحل سوریه با استفاده از موشک‌های دوربرد، اماکن حضور داعش را در صحرای سوریه بمباران کردند.

بنا به این گزارش، ناوهای جنگی روسیه چندین موشک را از مناطق «دریکیش» و «صافیتا» در حومه ساحلی طرطوس، به سمت صحرای سوریه پرتاب کردند و مواضعی که اعضای داعش به عنوان پناهگاه استفاده می‌کنند را هدف قرار دادند.

این حمله در پی حمله روز پنجشنبه گذشته گروه داعش به یک اتوبوس نظامی در جاده دیرالزور-حمص و کشته شدن 33 سرباز ارتش سوریه صورت گرفت.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه این حمله را «خشونت‌بارترین» حملات این گروه از ابتدای سال میلادی توصیف کرد.

به گفته رامی عبدالرحمان، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه، گروه داعش این حمله که یک اتوبوس حامل نظامیان سوری در صحرای المیادین در حومه شرقی دیرالزور را با سلاح های سبک و متوسط مورد هدف قرار داد که در نتیجه آن 33 نفر کشته شدند.

گروه داعش پس از کنترل مناطق وسیعی در سوریه و عراق در سال 2014، متحمل شکست های پی در پی در دو کشور شد که در نهایت با دخالت ائتلاف بین‌المللی تمام مناطق تحت کنترل خود در سال 2019 از دست داد.

از آن زمان تاکنون، چهار تن از رهبران این گروه کشته شده‌اند اما اعضای پنهان آن هنوز می‌توانند حملاتی را، هرچند محدود، علیه مخالفان خود، به ویژه نیروهای رژیم سوریه، انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری «اعماق»، وابسته به داعش، این گروه روز جمعه مسئولیت حمله روز پنجشنبه را از طریق حساب‌های کاربری در اپلیکیشن تلگرام بر عهده گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید