انفجار انبارهای تسلیحات متعلق به شبه‌نظامیان وابسته به ایران در دمشق

دیدبان حقوق بشر سوریه گفت که این انفجارها، زیان‌های مادی به همراه داشت، اما تاکنون اطلاعاتی از خسارات انسانی دریافت نشده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، صدای انفجارهای مهیب که بامداد یکشنبه 22 مرداد در منطقه جبلیه غرب دمشق شنیده شد، نتیجه بمباران انبارهای موشک و دیگر تسلیحات شبه‌نظامیان وابسته به ایران بود.

با این حال دیدبان حقوق بشر سوریه گفت که هنوز مشخص نیست این انفجارها ناشی از حمله هوایی جنگنده‌های اسرائیلی است یا به وسیله موشک زمین به زمین این کشور بوده است.

زیان‌های مادی

دیدبان حقوق بشر سوریه گفت که این انفجارها، زیان‌های مادی به همراه داشت، اما تاکنون اطلاعاتی از خسارات انسانی دریافت نشده است.

این انفجارها حدود یک هفته پس از کشته و زخمی‌شدن چهار سرباز سوری در نتیجه بمباران اسرائیل که مکان‌هایی در حومه دمشق را هدف قرار داد، رخ داد.

در 19 ژوئیه، سه جنگجو در بمباران اسرائیل که مکان‌های متعلق به ارتش سوریه و سایر گروه‌های مسلح را در مجاورت پایتخت نیز هدف قرار داد، کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.

طی سال‌های گذشته، اسرائیل صدها حمله هوایی علیه سایت‌های نظامی ارتش اسد، پایگاه‌های حزب الله لبنان و دیگر شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سوریه انجام داده است. این حملات هوایی و موشکی بسیاری از انبارهای اسلحه و کامیون‌های حامل مهمات شبه‌نظامیان وابسته به تهران را هدف قرار داده است.

اسرائیل به ندرت به انجام حملات هوایی یا موشکی به خاک سوریه اعتراف می‌کند اما همواره تاکید می‌کند که به مقابله با آنچه تلاش‌های ایران برای تحکیم حضور نظامی خود در سوریه توصیف می‌کند، ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید