سعودی از اعلام سازمان ملل مبنی بر تخلیه کامل محموله نفتکش صافر استقبال کرد

وزارت خارجه سعودی مجددا موضع دولت پادشاهی عربی سعودی را در تحسین تلاش‌های آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد و کارگروه سازمان ملل که همه تلاش‌‌های خود را برای پایان دادن به معضل مخزن شناور «صافر» به‌کار گرفته‌اند، ابراز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه سعودی استقبال دولت پادشاهی عربی سعودی از اعلام سازمان ملل متحد مبنی بر تخلیه کامل محموله نفتی 1.14 میلیون بشکه‌ای مخزن شناور صافر را ابراز کرد.

به گزارش «العربیه» وزارت خارجه سعودی شامگاه جمعه 20 مرداد مجددا موضع تحسین این پادشاهی نسبت به تلاش‌های آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل و کارگروه این نهاد بین‌المللی که همه تلاش‌‌های خود را برای پایان دادن به معضل مخزن شناور «صافر» به‌کار گرفته‌اند را بیان کرد.

این وزارتخانه همچنین از تلاش‌های کشورهای تامین‌کننده مالی بابت کمک‌های مالی سخاوتمندانه‌‌ای که طی کارزار جمع‌آوری اموال جهت پایان دادن به تهدید ناشی از مخزن شناور صافر ارائه داده‌اند، قدردانی کرد.

سعودی در چارچوب تلاش‌ها و همکاری‌های خود با جامعه بین‌المللی برای حل معضل نفتکش «صافر» با ارائه کمک‌های مالی از طریق مرکز امدادرسانی و فعالیت‌های بشردوستانه ملک سلمان، در مقدمه کشورهای کمک‌کننده به این طرح قرار گرفت.

وزارت خارجه سعودی همچنین از فرماندهی «ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن» بابت تلاش‌های آن به‌منظور تسهیل طرح عملیات راه‌اندازی تا پایان تخلیه محموله نفتکش صافر که با موفقیت‌ و اقتدار انجام شد، قدردانی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید